Uncategorized

Cameroon – GCE 2016: Complete General A/L Results

Centre No: 11749 Government Bilingual High School Bojongo-Douala
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 32,
% Passed: 84.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 3
(1) KENGNI LOÏC PAGNOL (17).
(2) KAMDEM TCHUENKAM ARSENE WIELFRIED (12).
(3) TAKENG TIKENG DJIBRIL JUNIOR (9).

Passed in 4 Subjects: 7
(1) DJOBLAONA GOGO (14).
(2) GNOITIK MANEYEM AUDREY (14).
(3) LEUNTOU SEVENOU DIANE (9).
(4) NDONG GISELA FUEH (8).
(5) SOKOUDJOU NZOKOA DANIELLE PAMELA (8).
(6) TARMADJI GLADYS (8).
(7) APEYOU CELIN RICHARD (7).

Passed in 3 Subjects: 16
(1) NYAMBOT RELINDIS AMBO (10).
(2) MUGHA MIREILLE (9).
(3) AZHWIASEH JOAN ZONEPOH (9).
(4) FOTSING NZOKOA MICHELLE VANESSA (8).
(5) ADELE DIKOUME JOYCE ORNELLA (8).
(6) TCHABO NDJOKOUA SINDY DAFNEY (8).
(7) KAMLOK NGANKAM MICHELLE ARIANE (7).
(8) NDJOCK WILLIAM FABRICE (7).
(9) TCHEUTCHUA TENANTEU MANISHKA AUDREY (6).
(10) GNOULAYE MEKONTSO AMOS DESMOND (6).
(11) FEUMESSING KAMDOUM THOMAS JUNIOR (5).
(12) MAFFO TAYIMETHA GENEVIEVE (5).
(13) TCHONANG KOM COLETTE SUELAMIE (5).
(14) TANYI MYRIAM ETA (4).
(15) FOGANG ARMEL BEAUCLAIR (4).
(16) TEMA NJWENG DIANA (4).

Passed in 2 Subjects: 6
(1) DONGMO TCHAMOU DOLVIS DIOREL (8).
(2) EBOULE COLLINS AKOR (5).
(3) KAMLA NZOGNE IVAN CACHAREL (4).
(4) NGAYE TAMNOU KEVINE LADOUCE (4).
(5) ABDOURAHIMI IBRAHIM (4).
(6) GOUDJOU NDJILE LISBETH NATACHA (2).

Centre No: 11750 Atlanta Bilingual Comprehensive High School Douala
Regist: 48, Sat for 2 or more Subjects: 48, Passed: 39,
% Passed: 81.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 6
(1) NDI ARIANE TIRR (16).
(2) NANGKEANG VICTOR NDAAHNDEM (15).
(3) TONJOCK EMMA ELAD (15).
(4) KANG MODEST EKOME (15).
(5) TACHAGAM TEKOU SERAPHIN (11).
(6) DONGMO PIERRE (10).

Passed in 4 Subjects: 9
(1) TIEWA TAFFO CHRISTIAN SAUREL (12).
(2) KATE EVELYNE MBEMOH (11).
(3) KINI SANDRA NENG (10).
(4) NDONGAPEN ERIC NKENGWE (10).
(5) ENOW GEORGE BISSONG (9).
(6) INDU CYNTHIA ACHO (7).
(7) KINI DAISY GHEA (7).
(8) GNINDJE KENGNI ARNOLD WILFRIED (7).
(9) GLORY VUCHICHI (5).

Passed in 3 Subjects: 13
(1) NDE MESMINE BIH (9).
(2) EBOT BESSONG JUNIOR (8).
(3) KOMETA TATIANA YABUAH (8).
(4) KUISSU TODOM DANIEL (7).
(5) TCHOFFO TYSON (6).
(6) WINFIELD ENOGENE TAWUM (6).
(7) DJEUNKENG KEMDA LAURENTINE (6).
(8) NANGAH IRENE AZO (5).
(9) FATIME ABDOULAYE (5).
(10) EGBE OJONG-NDANG JENNIFER (4).
(11) CHINAKA KEKEOCHA FRANCK JUNIOR (4).
(12) AKANG WISDOM BESONG (3).
(13) AJECK LARONETTE ABOH (3).

Passed in 2 Subjects: 11
(1) TAMBI FREDDY BORIS FOMONYUY (5).
(2) ANUWOH ACHANYI FONTEM (5).
(3) NJI JOYCELINE NGOBI (5).
(4) MOYOUPOH WAMBA MICHELE JINETTE (4).
(5) ZOFOA STANLEY WAWA (3).
(6) NKENGASONG MIRABEL TONGWA (3).
(7) TABI MABELLE MUNDIH (3).
(8) AMENENE AMALDINE MAH (3).
(9) SIKOT SONIA NGWEG (2).
(10) FONKENG CYRIL FONKENG (2).
(11) UMAR ALFAROUK YUVEN (2).

Centre No: 11754 Government Secondary School Jiyane-Oku
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 7,
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) NCHAK PRISCA KENJAWELE (12).
(2) YUFONYUY GERALDINE DIYBOYEH (8).
(3) NGEK GRACIOUS KUMLA (6).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) NYAMJALE NELSON KENEH (8).
(2) SHEY MARYLENE IKWUO (7).
(3) NGAM CHALLOTTE KEMBONG (7).
(4) NYAMJALE HANSON SENTIEH (7).

Centre No: 11761 Buea Town External
Regist: 80, Sat for 2 or more Subjects: 80, Passed: 28,
% Passed: 35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) YUNKA ODETTE TAYU (9).
(2) NKAN BESSEM TANJONG (7).
(3) BINAM LUC FRITZ (6).

Passed in 3 Subjects: 7
(1) MARTHA EFETI NALIONGE (9).
(2) ZINKENG ACHINGALE CASMIER (6).
(3) DONACIEN ABONO MBANWI (6).
(4) ENANGA FRIDA ROXANE NDJOM (5).
(5) FUH NGWA YANIC FUSI (5).
(6) EDMOND LIOMBE KANGE (4).
(7) CLIFFORD MAKOLIAKENYU (3).

Passed in 2 Subjects: 18
(1) NDZI ALPHONSE CORT (7).
(2) KUKU AUGUSTIN ESUA (5).
(3) TUFOIN CYRIL YIGHA (5).
(4) LEMNUI AMANWE ABIGAIL SOFOR (4).
(5) TEUKAM BRICE-QUENTIN MVOGO (4).
(6) KWALLA SHIELLA (4).
(7) ADUMA GILIEN (3).
(8) KEJANG PRUDENCIA ABEANJUH (3).
(9) MAPENYA DE BILLE FELIX PELSON (3).
(10) TABE NEOLYNE EBUDE (3).
(11) AGBOR CLINTON OBEN (3).
(12) MALIKA BESEM NKWENTI (2).
(13) EUNICE OWENJI TAPONG (2).
(14) MONECHOT MONIQUE EKUN (2).
(15) NANYONGO NDIVE SOPHIE (2).
(16) ETONONG ISAIAH ODE (2).
(17) TEMBAN BENAZOR TIWU (2).
(18) CHRISTINA NJOBA ESAICHO (2).

Centre No: 11762 Holy Child Bilingual Comprehensive College Bomaka-Buea
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 34,
% Passed: 80.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGOWO BETTY NJIE (5).

Passed in 4 Subjects: 4
(1) ATEHNJI CLITON NKENGLEFAC (13).
(2) EPOSI KAREN NGANJE (11).
(3) NKPOT OJONG ENOW OBEN (5).
(4) NKEMMOLLAH CEDIX TENDONGMOH (4).

Passed in 3 Subjects: 14
(1) ATONG AGNES MPEYSONG (7).
(2) ABAH BROWNHILDER AYONG (7).
(3) TANGANEE FORTUNATE (7).
(4) ITOE CHRISTINA DIONE (6).
(5) NGOH TERENCE NJECK (6).
(6) SOPHIE ENJEMA MOKULE (6).
(7) AFFANGHA SCHOLAR MBUINDIK (5).
(8) MINDJOUN TENKEU HADJANIE (5).
(9) NALLE MBOURA MELINA AICHA (5).
(10) NGIMNDO REGINA YIMNAI (5).
(11) CHUO CAREEN MEH (4).
(12) NJI CLINTON CHE (3).
(13) DANG MILDRED SEN (3).
(14) MVO LINDA EKEH (3).

Passed in 2 Subjects: 15
(1) NAKELI FIELDINDS TALLA (5).
(2) NGNINKEU PIERRE PATRICK (4).
(3) TANGWE DESERE MANYONGOH (3).
(4) FUNG SALOME NSEN (3).
(5) LIKAKE MOHAMED NDONGO (3).
(6) TATIANA EKOLI ASHU (2).
(7) BRENDA SE-EH NSANG (2).
(8) NAHBIT VERA (2).
(9) FRI PATIENCE FOBANG (2).
(10) HANCE-OJUA-ABINE B. (2).
(11) OBALLE DOCELINE MAYUK (2).
(12) TATAW REICHARDT ALUNGAMOH (2).
(13) NJUH JOYCELINE SIH (2).
(14) NZELLE MESUE REGINA (2).
(15) AGBOR NYENTY REX (2).

Centre No: 11764 Government Bilingual High School Yagoua
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 2,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) SEINI AFRIYITI BERENICE (8).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) BARANGA DAMSOU LIDDA MARY (3).

Centre No: 11766 Bafia Mbam External
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 3,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 3
(1) MBASSA DIEUDONNE LE BLANC (4).
(2) BUINDA SAM KABUIN (4).
(3) NNOUKA ISSA (2).

Centre No: 11767 Bondia Grammar School Banga-Bakundu
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4,
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) TAMSIA DIEUDONNE (5).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) SONA MARGERATE BOKWE (5).
(2) NSEI ESTELLE NGAIN (3).
(3) ENOW CAREL BAWAK (2).

Centre No: 11769 Ntasing-Nkwen External
Regist: 70, Sat for 2 or more Subjects: 70, Passed: 47,
% Passed: 67.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) MBAH LARISSA AKEH (14).
(2) TSAFACK CHOUNFACK YVON VALERY (9).

Passed in 4 Subjects: 9
(1) GANGUEM TACHENANG RODRIGUE (11).
(2) NGU CHEFOR SULUCIEN (11).
(3) CHO FAITH NGWAH (10).
(4) MAFFO PICHELE GAIETANE (9).
(5) NGOMPE MAMBOU JIVIN (9).
(6) SONGHI WAM KINSLEY NDO-KWO (9).
(7) KAKAMBI FOPA VANECK (8).
(8) NKAM PRIDE NYAH (5).
(9) SUH NAOMI LUM (5).

Passed in 3 Subjects: 17
(1) NGWA BRIAN NEBA (11).
(2) ARREY ESSIM BATE ENYINAYA SAMUEL (9).
(3) ECHU CHRISPUS MONIBEBEH (9).
(4) MBAH MALISE NTIMBI (9).
(5) NGAMI CHELSEA-GREAT MBOH (8).
(6) CHENWI WANKI PASCAL (7).
(7) DAVID ELEAZAR SAMUEL MUKETE (7).
(8) AMABO JENIFER NGUM (7).
(9) CHI PEDRO (7).
(10) SOBO AFANWI LUM-NGWEGIA (6).
(11) MAGNE NOUSSI CYNTHIA GRACE (6).
(12) NWANA FAITH MENGWE (5).
(13) NEH PRISCA FUSI (5).
(14) DJANTO OLIN MANTSIOS (4).
(15) NJI NESTOR ANYE (4).
(16) AWAH RITA EMMA (4).
(17) EBILE NGALLA JOHN (4).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) MOKAM YIMO GRACE CARMEL (7).
(2) CHABID JESSON RAWLINGS ANDUCHO (5).
(3) TATA PATRICIA CHING WOKIEFIUWE (5).
(4) KETU MALUANYI CHIAFIE (4).
(5) MABOU GASTON SCOFIELD (4).
(6) CLARA AKWA ADE (4).
(7) KEMPE NANA MAXIME DAMIEN (3).
(8) NGOUBILUM KELLY (3).
(9) NDUM FORSAB BRANDON (3).
(10) ASONKAH ELIZABETH (3).
(11) FOMUM BELTINE ETAGHA (3).
(12) RUTH YINYU NFOR (3).
(13) ANGWE TECHOH CONSOLA ASAAH (3).
(14) ABDEL AZIZ MOUNTESU MBOMBO NJOYA (3).
(15) SOBO AYINWI NGUM NGUMBESI (3).
(16) MUKETE SHEANA MBOLLE (2).
(17) TEKOH LINDA NAMAM (2).
(18) SOTHAME DELMINA MAROVINE TANGOH (2).
(19) TEMBANG SYNTHIA NGENWI (2).

Centre No: 11770 Atiela External
Regist: 160, Sat for 2 or more Subjects: 160, Passed: 61,
% Passed: 38.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) CHE YOLAND ETINGHE (9).
(2) TAYIE GRACE NDIFON (6).

Passed in 3 Subjects: 21
(1) NSAH BLESSING BIH (7).
(2) NGAI KINYOH ETHEL CHUO (7).
(3) TAKOH DESMOND TAMBE (7).
(4) NDIFORBOH ROMANUS WANTI (6).
(5) SEWONG HABIBU NYUYDZE (5).
(6) NDAM SIMPLICE ACHA (5).
(7) TEZI FABRICE NKEHFOR (5).
(8) TAFIE LODRIC QUINYICK (5).
(9) OTEH CYPRIAN BACHE (5).
(10) ASHEGHO BELINDA GEMUH (5).
(11) LUKONG MARYLYNE SEWOYEBA’A (4).
(12) NYUYSE ATTRACTA VIBAN (4).
(13) TAKAFO MADJI GAELLE (4).
(14) AMOH CHARITY KIALEY (4).
(15) LAYIRI MICHAEL NEBA (4).
(16) NJUNGBA POLYCARP TIMYIMBUM (4).
(17) NSHOM OLIVER MNGOH (4).
(18) BANYE CARINE NTOHYORI (3).
(19) VENYUKA EDWIN SIMMY (3).
(20) YENYI PATRICK MBIFOHNYI (3).
(21) SAKWE VILOT EBARA (3).

Passed in 2 Subjects: 38
(1) MUNDI ALBERT THEODORE NJUMBE (7).
(2) TIPAH DEMIA TAMBE (6).
(3) NELRIS ZOMBUOH (6).
(4) NJENWIE GODRIC TANWIE (5).
(5) WIRBA GISELE SULIY (5).
(6) YUFENYUY BRENDALINE MBIMINYUY (5).
(7) CHONGWE PETER KEDIA (4).
(8) RAWLINGS NGUH TEBIE (4).
(9) EKUH JENEFER (4).
(10) BINDEH LAURA MAH (4).
(11) CHI JEMIMAH WITCEM (4).
(12) TUMENTA LARRY NCHOULMUG (3).
(13) AUGUSTINE NDONWIE (3).
(14) VEDZEMTEH NADESH (3).
(15) NGWA SIRRI ERNESTINE (3).
(16) KESIKI MARIE CLAIRE BIHNYUY (3).
(17) TABE HENRIETA NJANG (3).
(18) MINKA-ILA BINNYUY (3).
(19) JUMI ROSELINE YURUH (2).
(20) NDZE FLORENCE BIHNYUY (2).
(21) BUINDA EMELDA JIMAH (2).
(22) NGWANYAM BERNICE MANYI (2).
(23) AKUMBOM WUTOFU YANNICK (2).
(24) YAKONG BRAIN NWIHYO (2).
(25) MATHIAS EHOUN ELAD (2).
(26) JATO CLIFFORD GITINYUI (2).
(27) NGEH GODWIN SHEY (2).
(28) FON TAKU NANGAH (2).
(29) NEBA LINDA NGUM (2).
(30) NGWABI HASSAN (2).
(31) LAHKO ANICENT PENYIN (2).
(32) MBINKAR BRUNO VERNYUY (2).
(33) ALUSOHMBOM BERYLNUS (2).
(34) NDI ESTHER BELLE (2).
(35) AKWOR BRIAN AKWOR (2).
(36) NDIKILAR YVETTE CHICHI (2).
(37) AKAIN VANESSA SIH (2).
(38) SHARLINE WIYMANLA (2).

Centre No: 11771 Harvard School Complex Etoug-ebe Yaounde
Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed: 24,
% Passed: 96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) OBEN CYNTHIA BOWOWA (20).
(2) ABOH-ME-MBIDA CHRISTIANE DANIELLE (17).

Passed in 4 Subjects: 16
(1) NKAMLEN CHOULA OBERLETTE VANELLE (14).
(2) TOH LAURENCIA NGEJI (12).
(3) FUH BLAISE CHE AKONGNWI (11).
(4) NGWI ANDREW NDIFON (10).
(5) SAKWE JANEVET SIMBA (10).
(6) NGUTY ELIZABETH EPE (10).
(7) CARINE BODEH MONYI (9).
(8) EBAI-ETAKA MINNET AGBOR (9).
(9) NALONGO ISABELLE MBOE (8).
(10) NGEH GODWIN (8).
(11) ACHU LOUREN FRI (8).
(12) MBANG ANDJONGO ISSA (7).
(13) NJUMBE LYDIA NKUNDE (7).
(14) ASANGWA MARVELOUS TCHINDA (6).
(15) AGWE YANICK FONGOH (5).
(16) NGWEBISI NANCY (5).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) FONGE CHRISTAINCIA AJULEFAC (7).
(2) CATHERINE NAHSUA FONCHAM (6).
(3) LUKONG DONELDA BENI (6).
(4) ETOPBEKU RABITA MBI (5).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) AWA CALSON TENENG (5).
(2) FONGANG NKEZE RANDY (4).

Centre No: 11773 Macmillan Bilingual Academy Yaounde
Regist: 152, Sat for 2 or more Subjects: 152, Passed: 63,
% Passed: 41.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) KUDI ALBERT BACHA (12).

Passed in 4 Subjects: 4
(1) EZU ADOLF KUDI (10).
(2) BOBE BERTIN (8).
(3) KEMMOE VOUZAK ARIANE (7).
(4) KWEBE MARIE MGBABIE (4).

Passed in 3 Subjects: 30
(1) ETJEKE ASSIENE EMMANUEL GRACE (10).
(2) EYENGA MPESSE GHISLAIN AUDREY (9).
(3) CHUALA BELOVERE NDENDA (8).
(4) YAKANA LOIC CREVIN (8).
(5) MOULIOM NDAM IBRAHIM ALHALIL (7).
(6) FORBANSON PROMISE ENGONWEI (7).
(7) MIYANUI ZITA (6).
(8) YIBU FAITH SIY (6).
(9) WIRTUM ROMARIC IBAMGHANG (6).
(10) LEMNEUR CLODINE (6).
(11) FEZEU AXEL LOIC (6).
(12) AFU’ AMBOM ROSETTA (6).
(13) NGONFI NESTOR ANUAFOR (6).
(14) MELLOR BLAKE KUETE (5).
(15) SAMBA NKWADJE BRENDA (5).
(16) NANGNIGUE GERMAIN (5).
(17) TANGUI JAVOLINE AYOMAH (5).
(18) NEGOHE DEFFO GEDEON (5).
(19) TIDO KENNE BLONDELLE (4).
(20) NDJAMA ATIOK DURRELL (4).
(21) NGAH SIMONIE MARTINE (4).
(22) NGOUMOU OMENGUE DIANA CLEMENTINE CINDY (4).
(23) SIMO YOFANG LESLY BRINDA (4).
(24) WIRBA CHRISTA KINYUY (3).
(25) MATOU NEMBOT HORTENCE (3).
(26) NDZELEN YELAH PRUDENCE RINYUY (3).
(27) NGEUFACK MESSA ETHELDREDA (3).
(28) HASSIATOU MAIRAMOU IBN ISMAIL (3).
(29) FONCHA YVETTE NDOYI (3).
(30) GWAIN NGELABAR VENASUS (3).

Passed in 2 Subjects: 28
(1) ATEBA JEAN PHILIPPE (8).
(2) JACINTA BIH CHE (6).
(3) LUKONG DERIC YUVEN (5).
(4) MUSHIEH YAAM PASCAL (5).
(5) EYENGA ESSOMBA MARIE DIVINA (5).
(6) BUMA JOHANES MUNTED MBO MBOMI (4).
(7) TATAPONG IRENE NGWE (4).
(8) ILOUNGA NISSOUGUE MARIE DANIELLE (4).
(9) NKWETA ROMANUS NEMBO (4).
(10) ZE-OLINGA PAULA NATACHA (4).
(11) NDEH JOHN GWAT (3).
(12) MOMINATU FONYUY (3).
(13) NORANTINE BERINYUY MAYENEN (3).
(14) NGUKWA LOVPHINE (3).
(15) EBONG ELIZABETH SHIRLEY SENGE (3).
(16) EMMANUEL SAMA CHIAFIENMBEL (2).
(17) NGALIM CYNTHIA CHING (2).
(18) ELLA TSOUGOU MAELLE YVANA (2).
(19) MABEL NDUM DEH (2).
(20) KAMLA MARTIN VALERI (2).
(21) ETOLO DANIEL (2).
(22) KUMA COLINS MUMUKOM (2).
(23) ACHA JONG AREEN (2).
(24) KOHTEM MARIAN JONGHA (2).
(25) KAMDOUM TAFOCK ROCKY JORDAN (2).
(26) MBECK GWENDOLINE (2).
(27) NENGTOH KATLYNE AJIMSIMBOM (2).
(28) EMELINDA CLARIS TAMBE MBU (2).

Centre No: 11774 Yondo Bilingual High School Yaounde
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 8,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 4
(1) NGONDJI NGONDJI MARCEL JUNIOR (7).
(2) BELLA JUSTINE DIANE TATIANA (6).
(3) JOEL ARSENE MBEINUN OBAMA (5).
(4) MEKA DANIELLE AUDREY (4).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) YARRO PEPOUEBOU MYLENA AUXENBERG (4).
(2) BATCHANGA HEUMOU JOHN KEVIN (3).
(3) GUIZOCK LEMBE RAISSA MARGUERITE (3).
(4) MDZEYUA AMABILICE LAMBIV (2).

Centre No: 11777 College Polyvalent la Mutuelle Communataire de Developpement Etoug Ebe II
Regist: 194, Sat for 2 or more Subjects: 194, Passed: 95,
% Passed: 48.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 11
(1) TUFOIN ISABELLE FEIN (11).
(2) LUM JEMIMA ANYE (10).
(3) TCHOUGAN PEYO LYNDA SAGESSE (10).
(4) FEUJIO FOFOUET MORELLE SANDRA (10).
(5) NJUH BELINDA MOLAR (10).
(6) FRUMENGWI FLORENCE NIGHTINGALE (9).
(7) TUMETOH NAOMI LUM (9).
(8) NTEFF BLESSING CHUO (8).
(9) NCHIMINYI JUARATU PENDRI (8).
(10) NCHAMCHAM JACKLINE KOYEN (7).
(11) AYEAH MUNYA JOHN (5).

Passed in 3 Subjects: 43
(1) FUNG LINDA EWO (11).
(2) DANIEL MBAPE SONA (11).
(3) NGESHAH DORICE (9).
(4) MESSING BERNARD PIERRE (8).
(5) MAMBO CHANCELINE NDE (8).
(6) NCHONGANYI AFUATEKU GERALDINE (7).
(7) GAKEHMI SANDRINE NWANTEM BENGSEN (7).
(8) DZENANG NKWONKAM ERIC EZECHIEL (6).
(9) NGUIMEYA FOYET MANUELLA (6).
(10) MBANDAM VICTOR (6).
(11) NJI SAMUEL TATIH (6).
(12) JONAS WOSE ESEMBE (6).
(13) KEMARTNGANG MBEPANG KARIMON (6).
(14) EKOMO NDZINGA BERNADETTE (5).
(15) NEBA CLAUDIA NGUM (5).
(16) NYASO ABDUKARIMU SHEY (4).
(17) ATEH PELAJIE WEH (4).
(18) FORNYUY CLENIS SUIRU (4).
(19) ANYONG NANCY MBAH (4).
(20) JEAN CLAUD WIYLAHNYUY (4).
(21) GIYOH THEOPHILE BOBUIN (4).
(22) DZEUTCHO DOMCHE CEDRICK (4).
(23) TATA JOSEPHINE NFORSH (4).
(24) GERALDINE MBONG AZUGENG (4).
(25) BIH PAMELA NYAMYELLE (4).
(26) TAR GLORY FONYUY (4).
(27) MEWA GLORY NGOWAH (4).
(28) KIMBO MERIABLE DUBILA (4).
(29) NYANSO HARATU JUNDZI (4).
(30) TANGE HELDRINE EGBE -NGU (4).
(31) ASENE ANGELA FOSEKA (4).
(32) AKAMA BRENDA OSOH (4).
(33) NGWEBUH SANDRINE (3).
(34) OBASE ANABELLA LOSAKE (3).
(35) JUMTANT BLESSING JIPSINE (3).
(36) TENDONG NANCY AGUI (3).
(37) SAMA NORBERT YELLA (3).
(38) EKEMA CYTHIA NDOME (3).
(39) NGOHSONG NGUAYI RELYNDISE (3).
(40) MBAH NADESH ENJEI (3).
(41) NDZESOP USANATU NAWA (3).
(42) SHU BRITA SIRRI (3).
(43) NGOE DERRICK BIMBI (3).

Passed in 2 Subjects: 41
(1) JOAN MAH TACHO (7).
(2) MA-ONEKE TAKOR GERALDINE (5).
(3) FOKUM ANGWE MELVIS (4).
(4) EDWIN BERINYUY WIRNGO (4).
(5) EKEMBE RUPENT ENGANG (3).
(6) TAKWE GEORGIAN AMUTENG (3).
(7) MBU GENESIS EYONG NTARH (3).
(8) ETOUNDI DIEUDONNE EITEL (3).
(9) NSAHLAR TARLA RANDY (3).
(10) SENYIE GLORY (3).
(11) ATAGWE RENICE MAH (3).
(12) KUM CYDONICE BIH (3).
(13) CHIN GAILIRATU SHUVEN (3).
(14) NDZEDZENI ANETTE SANGNYUY (3).
(15) AICHA ADAMOU (3).
(16) OKUNDE PHILIP EHOMU (3).
(17) NOUMBO NANFACK DIANA TRECY (3).
(18) ADA STELLA TESOH (3).
(19) BOGNING GUILOUN WHUNNIE (3).
(20) DOUANLA TCHINDA VANESSA (3).
(21) NGOH ANESTASIA AKWI (3).
(22) SAMA MABE PAULINE (2).
(23) NKENGAFAC NGULEFAC (2).
(24) BISSONG JACQUELINE NKAN (2).
(25) NDOTIO PRISCAL (2).
(26) ANDI GEORGIANA EYA (2).
(27) JOY MBIFANSU NINYING (2).
(28) NYAREI TAJU YVETTE NYEH (2).
(29) KUOH CLARISE AKONI (2).
(30) GEJUNG NKESE PALVINE (2).
(31) NCHUBUCH SCHALLEN (2).
(32) NTUMNUI JONAS TAMINANG (2).
(33) TASAH EUCHARIA NAINCHIA (2).
(34) JIRIM GLADYS MOUNJOH (2).
(35) AJAGA ROBERTINE INDAH (2).
(36) LEMMO CHRISTA (2).
(37) MBENGWOBU BLAISE NJINUWO (2).
(38) BERINES KONGADZEM (2).
(39) MUGROH PAMELO TEBOH (2).
(40) MELI YONTAK VANELSON (2).
(41) MELVIS NGWENFEM (2).

Centre No: 11778 Golden Bilingual Institute Nkolmesseng Yaounde
Regist: 64, Sat for 2 or more Subjects: 64, Passed: 44,
% Passed: 68.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 5
(1) FAFUNG SHEENA NDEH (20).
(2) MESSINA ANGELE BERTILE (15).
(3) NDJOG CYNTHIA DAPHNE CLAUDIA (12).
(4) EMATOU NJAMBOU LEA SANDRA (10).
(5) DIAH MISPARINE BEBON (9).

Passed in 4 Subjects: 10
(1) ABAGAMBO ABBA HASSAN II ADAM (13).
(2) MBIKI EWUNJOCK CASMIR (11).
(3) NGEUTCHUE NDEUTCHEU PETER-STEVE (11).
(4) MANKOH INDIRA MARINI (11).
(5) AYAFOR BLESSING MASSAH (8).
(6) FOGANG LAMBO VICTORIEN (8).
(7) MBELE ANNE GENEVIEVE (7).
(8) AKALONUJUSTINS CHINAZOM (7).
(9) TCHOUTCHIOU MBELEG FRANCK LOIC ALEX (5).
(10) ABEDIENG AYANGMA MIRIAM GRACE (5).

Passed in 3 Subjects: 16
(1) FOMEKONG FOUAKENG SUIZIE ESTELLE (11).
(2) NKA ETOUNDI SYLVIE BRENDA (8).
(3) CHOMSEM TALA LOIC MARTIAL (6).
(4) NJI BIH YOLLANDE (5).
(5) SIMO YOUMSSI OLIVIA (5).
(6) FON BORIS CHEY (5).
(7) DJIATCHE SIMEU MAEVA (5).
(8) DJOMANI NTOWA CLAUDE SEGOLENE (5).
(9) OPARA CHIKODINAKA SOLANGE (5).
(10) SEKOUMOU AYINDA MAX ANDRE (5).
(11) ONGUENE NTOLO CARINNE DAISY (5).
(12) BILOGO DENIS KEVIN (5).
(13) BABE OLIVIER STEPHEN (4).
(14) NOUBI MEUTCHEHE JEANNE PRISCA (4).
(15) FEIH VALDETTE AKAB (3).
(16) JANG DESLA NJULA (3).

Passed in 2 Subjects: 13
(1) ONGUENE EBIE OSCAR JUNIOR (7).
(2) IWENGA ENGORI PAULINE YOLANDE (6).
(3) ETABI EBA DIANA SINCLAIR (5).
(4) KAREN NGON TCHOYI (5).
(5) EBANGA NDONO ALBERTINE SERGIE LAURE (5).
(6) OBAMA FOUDA BORIS OLIVIER LUC (4).
(7) NGUMUTA BRIAN NTIFOR (4).
(8) MBONG OYANA FIH JOSEPH AUDREY (4).
(9) MALANOU MBOUYA CLAUDETTE CYNTHIA (3).
(10) O’KONOR MARIE PHILOMENE CELESTE (3).
(11) MANGOTCHO-BIAMOU ANDREE-LIVIA (2).
(12) ROSE BASSY (2).
(13) NONO NOUTZE JOEL ANTOINE (2).

Centre No: 11787 Jordan High School Ngallan-Mbalmayo
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5,
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) UYALOR JENNIFER CHIOMA (14).
(2) MBE ARNAULD MARTIAL (5).
(3) BEZANGWA STALIN ATEMAFAC (5).

Passed in 3 Subjects: 1
(1) BELKISSOU NOURA BINTOU NOUMECHI (4).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) ENYEGUE JEANNETTE (4).

Centre No: 11790 College of Hopes, Arts and Sciences Bepanda Douala
Regist: 63, Sat for 2 or more Subjects: 63, Passed: 39,
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) NYAMSI YOYA FERNAND CHRISTIAN (14).

Passed in 4 Subjects: 8
(1) MADDO IJEOMA MPAMA (12).
(2) NCHANJI MAXWELL NGARKA (12).
(3) CHRISTIAN ADAOBI ANIAGU (10).
(4) BILLE BALLE TOUOB (8).
(5) ETCHU VANESSA BATE (8).
(6) BILLY STEPHANE ESSIMAJE (8).
(7) PISEMO EMMANUEL ASAH ASAH (6).
(8) MISPER SHAFE BANA (5).

Passed in 3 Subjects: 14
(1) MOKUBE OSCAR (9).
(2) MIGNE KEMAN ANTOINE JAMES (8).
(3) ATABONG STEPHANE NGANTHE (7).
(4) MBISEH PROMISE SELAKWE (6).
(5) ASSEN ROSAH ALEXANDRA (6).
(6) KANJI FRANCISCA (5).
(7) CHIMI YOUKAP DANIELLE (5).
(8) TENDO SONITHA ANGUM (4).
(9) ACHAP REUBEN AZUA-ASEH (4).
(10) NTIRPANG OPHILIA SHIMENYI (4).
(11) CHO MUNYU PRECIOUS (4).
(12) LABRANG LORENTINE FUFE (3).
(13) AKUM TERENCE NDIP (3).
(14) EPAMBA STEPHANE NJABA SAWOKO (3).

Passed in 2 Subjects: 16
(1) MBOLE REMUS MATIKE LITUMBE (5).
(2) MBEMDA TEGOMO STEPHANIE (4).
(3) ESSOLA MBIA DAVE ARMSTRONG (4).
(4) NKOMHA NKONMHA JEAN YVES DIMITRI (4).
(5) PATIPE MONTHE STEPHAN MC DERRY (4).
(6) EBUA MAXWELL ACHOU (3).
(7) ANNE BERRY-NOEL KECHA (3).
(8) TIKU ROLAND NKENG (3).
(9) MAFON SYNTHIA (3).
(10) MAKOUGOUM SOPHIE DEVICHEL (2).
(11) MARY DANIEL USIP (2).
(12) ASOUMEU DJOUMBISSIE LUCRECE JONELLE (2).
(13) NOTUE TALLA CEDRIC (2).
(14) NGOMBI EBELLE YANNICK AKO (2).
(15) BUA RAISSA NKOUH (2).
(16) GOODNESS IROHA IFEKWE (2).

Centre No: 11791 King David Comprehensive College Douala
Regist: 59, Sat for 2 or more Subjects: 59, Passed: 31,
% Passed: 52.54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) GUKAA BLANDINE NYUMIA (12).
(2) JEMEA STEPHANIE MISORI (10).

Passed in 4 Subjects: 6
(1) BETARE DJIOKOU CLYDE CORIANDRE (9).
(2) KENWI RUTH GONDE (8).
(3) BARON TAKON VIVIANE LAURA (7).
(4) GENEVA NJOMO TEGHEN (5).
(5) KAMOGNE TABEU JONATHAN (4).
(6) MUDOH GRACOUS ENDAM (4).

Passed in 3 Subjects: 9
(1) NSEUFEU YOMI DANY MAYEUL (7).
(2) MAPE SANDRINE EMILIE (6).
(3) UM BERTHE HADASSA HERMINE (6).
(4) YOUZEU KENMOE AUDREY JOELITTA (5).
(5) NZEBA KOSA MOTO KABREL (5).
(6) NDONG PRINCELY ANKINIMBOM TIFU (4).
(7) EKALLE TAKON ESTHER (4).
(8) NGESI SIME MUNDZIBO LEVI (3).
(9) TAGNE TAPCHOM ERVE ROSTAND (3).

Passed in 2 Subjects: 14
(1) GUEMOGNE TABEU JUNIE (5).
(2) MEDJIDJE NKOPCHIEU DAPHNELLE HORCLENA (5).
(3) TCHOUANWOU DJEUKEU CHRISTAIN (5).
(4) TAMBO FONGANG LINDA GABINE (4).
(5) DOMKHIE MBIANDA PHAREST (3).
(6) NYIMEH ETHEL BONJIH (3).
(7) NGONTIE TCHETGNIA FAUSTIN JULIEN (3).
(8) ATEDJOE FABIENNE MAEVA GEORGIA (3).
(9) MELLA ORIANNE ALPHANIE (2).
(10) MBIAKOP NZOUETOM CAMILLE PERRES (2).
(11) MBAH EVOSIA ENJECK (2).
(12) ENWEANI EMEKA PATRICK JUR (2).
(13) KOM AYUK UBASSI THOMAS BRANDON (2).
(14) YAMBEU CEDRICK YVAN (2).

Centre No: 11792 Nyalla External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 32,
% Passed: 35.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 5
(1) MAKONGCHO JOSEPH (11).
(2) JUDICLIEL NAMI (10).
(3) BAYIHA TONGMAM THERESE – GINA (8).
(4) MBUTA MENDI PHILEMON (8).
(5) MBWANG FOLLY AIME BENJAMIN (5).

Passed in 3 Subjects: 10
(1) CLEMENT ASUQUO (8).
(2) KOMBUSHIWI YVONNE FETALLA (8).
(3) NECKDEM MARIE YHA DOMINE (6).
(4) BRIDGET ETANKONGHO ETTA (6).
(5) MOUBEMA TIGUI MONIQUE LYNDA BRYNDA (5).
(6) MBATAKA GISEL AYUK (4).
(7) WAJIRI LOGMO JOHAN NELSON (4).
(8) NWAMBI OLIVER NJONG (4).
(9) NGO NHIOMOCK MBEN AGATHE (3).
(10) NGUCHOP MILDRED MUOFOR (3).

Passed in 2 Subjects: 17
(1) NGHOGUKEH EMMANUEL FETEH (4).
(2) MEFUNYA MEGUMTSE MARIETTE MICHELE (4).
(3) JEANNE FANNY BITOUNGUI (4).
(4) KUICHE SOP BRINDA LEATICIA (4).
(5) MOUMO SIEWE ULRICHE BADIANE (4).
(6) PONDY FRANCOIS VALERY (4).
(7) NKONGHO ELIZABETH ASHU (4).
(8) MEFIRE NJATONO HALIMAT (3).
(9) NDA MIRABEL AZEH (3).
(10) BIMAH NCHE RONICK (3).
(11) BIDIAS A TIATI HASSAN (3).
(12) SOGUIA GELLA SIMONA (3).
(13) FABRICE YOUMTO KAMGA (3).
(14) NKAMGEUP DJOPGANG DOLLY-PATRICIA (2).
(15) SIGNE FOTSING SHELLA VADELLE (2).
(16) NGAH BOGOGO REBECA (2).
(17) MBOWE LOBE FREDDY JUNIOR (2).

Centre No: 11793 Bobongo External
Regist: 60, Sat for 2 or more Subjects: 60, Passed: 18,
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) DEUMAGA THIERRY IGOR (7).
(2) TCHENTCHEU DANIELLE MAEVA (5).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) BALE VICTOR JOEL (9).
(2) NKENI PATIENT NFOR (5).
(3) MAKALA NOUPIMBONG PHILOMENE (3).
(4) MANYI FRANCISCA FOTOH (3).

Passed in 2 Subjects: 12
(1) NGWAINMBI RAPHAEL CHIA (5).
(2) FANSI POSSI MICHELLE INGRID (4).
(3) KENDOUAGNI JAKINO (4).
(4) MUA ISABEL MBONG (3).
(5) TEGHA MARCEL EWI (3).
(6) NKENGAFACK LYDA AGEBOH (3).
(7) TAKAM NGUEMENI BEWOLO LAURINE (3).
(8) AYUK CLARISSE (2).
(9) GAMGNE KAMGA GISLAINE (2).
(10) ENGWALI DELPHINE TECHE (2).
(11) NOUBIAP TAMEU RITA LAETITIA (2).
(12) SAKWE NAPHYLE MARIKE (2).

Centre No: 11797 MBOUDA EXTERNAL
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 4,
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 4
(1) DZEKA TCHIO MICHOU FALONE (5).
(2) TOUKO MIRANDA (4).
(3) MANFOUO FOPA VALDES (3).
(4) GOUEMAZONG KUETE LORIANE SEPHORA (2).

Centre No: 11798 Melong External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 4,
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 3
(1) MOFOR MECHOUKE PHILLIPE (7).
(2) MPHUER LOVELINE NDU (5).
(3) ENONE TON-TON (3).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) SANJO VATLUM PRISCA VICTORY (2).

Centre No: 11799 Bambalang External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 5,
% Passed: 41.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 5
(1) MUNGWA BLESSING CHENKONG (5).
(2) NDIMUH GWENDOLINE NTONTANG (3).
(3) EXIDOS MINGOH NKWANUI (3).
(4) NUIPOKOH SOPHINA NGWANGUNU (3).
(5) FONGIENG GUINDOLINE NYUREKONG (2).

Centre No: 11800 Kumbo Special Centre, Kumbo
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 2,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 2
(1) SEKA ESTHELA MAIBEN (8).
(2) CHIA IGNATIUS TOH (7).

Centre No: 11801 Saint Anne’s High School Limbe
Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed: 27,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 7
(1) MEUKOUEN BOULA YOUMBI FABIOLA (20).
(2) SALLY NANYONGO NALIONGE MBUA (18).
(3) YONGA NDJEUDJI FANYELLE RIKYELLE (16).
(4) SUSEH CARINE BAMAITY (14).
(5) ATHANA ANSATA BESSEM YAPPELE (14).
(6) NZEFEH THERESIA MBOHWOH (13).
(7) MUFU GUILLIAN AMANDONG (12).

Passed in 4 Subjects: 15
(1) NGOKO DSAMOU KARELLE ESTHER (12).
(2) ALEMNGE NADINE LEKEATE (12).
(3) FRI NGELLA EMMANUELA TITA (11).
(4) ASUA TATIANA DOUANG (11).
(5) ARREY PETRONILA OBEN (11).
(6) MOUKOKO ICHA RAISSA (11).
(7) GENEVIEVE BERINYUY (11).
(8) KWENKAM HELEN ACHE (10).
(9) NDUCHO LARISSA BARY ENOW (10).
(10) NGAMBE SIKAPING NAOMI SOREL (10).
(11) SHARON AYAMBA ASHUETTA (9).
(12) NKOLI ESTELLE BLONDINE ENU (9).
(13) NDIFON KELLY NAHSANG (8).
(14) SHERON MANYI FOTULLAH (8).
(15) ESTHER BESANYI MONYONGO (7).

Passed in 3 Subjects: 5
(1) ASHU TAMBE AGBORVONG (12).
(2) ASHLEY CHIRU GWEI (11).
(3) CHANTAL EFETI NGALE (10).
(4) MOMO DJONJUE LAURE CAROLE (7).
(5) CHISOMBILI COLETTE NWANKWO (5).

Centre No: 11802 Christ the King High School Nkwen
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 15,
% Passed: 93.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 8
(1) NFORNGWA NJAH BLAISE (7).
(2) LEHECHE KIESSI KELLY (7).
(3) KUDI DELINE OWU (6).
(4) TCHANTCHOU MBUHU DANIELLA (5).
(5) LUMNI AMBE DELQUIN (4).
(6) ALLOMANKEYA GOODNESS NTURKEM (4).
(7) KIAMBOM MARDEL-MARY SHIEN (3).
(8) BANGE SANDRICK BI (3).

Passed in 2 Subjects: 7
(1) JIFON LOIS NDAPKWI (5).
(2) SHIFU GRACIOUS NKINI (4).
(3) NTUNTU MAMDENI SONIA BLANCHE (2).
(4) PENN IVERT MBU (2).
(5) AMINDEH BEZANKENG FONDU (2).
(6) NZEMENGOE REGINA MEJANE (2).
(7) NKENGZO KLAUS VENNAN (2).

Centre No: 11803 Afab Mamfe External
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 7,
% Passed: 16.28, Sanctioned: 10
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDIFON KELVIN EKPE (9).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) MBI JERRY MBI (4).
(2) ASHU MELVIS ENOW (4).
(3) ARREY VICTOR TABI (3).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) ARREY MAXIMILLIENNE NJANG (3).
(2) TABOT DAVID BATE (2).
(3) ESONG ENOW SHANSELLE ATEM (2).

Centre No: 11804 Ossing External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 2,
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 2
(1) AYUK ROSELINE AYUK (3).
(2) NDIP AWO ASHLEY BESSEM (2).

Centre No: 11807 Government Bilingual High School Mbanga
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 18,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 7
(1) NJUKANG VANESSA (6).
(2) ESSONGUE LOBE ELISABETH (6).
(3) ETUGE ANSELM EKWOGE (6).
(4) LATA DJOMINI GHISLAINE LAUREINE (5).
(5) DJUIMEDJE MBAH MERVINE (4).
(6) EBOUDE EKWEDE VIVIANE (4).
(7) MUKWELLE JAMES ODINE (3).

Passed in 2 Subjects: 11
(1) KHAN JOYCELINE (6).
(2) TAGA ROSTAN SIANI (4).
(3) MENKEM BERNADETTE MALU (4).
(4) MEMBI NICAISE ONGYADAMAN (4).
(5) NJIKA NUEBELA (3).
(6) NGWESE EKANE EKWENBUEH JUNIOR (2).
(7) AGENGA SANTUS ECHAKAR (2).
(8) AMIH DERICK NJUH (2).
(9) NKWELLE MPONGE ASALLE BURENIS (2).
(10) MASANGO DIONGWE DIANA (2).
(11) EBANE GWENDOLINE ALOBWEDE (2).

Centre No: 11811 All Nations School Mfou
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4,
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) SIGAH FRANCK ALBERT (5).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) TIENTCHEU BIKA LIONEL ROSTAND (6).
(2) MAGINI FEZECK WINNIE LADOUCE (4).
(3) DJUMBOUNG FOKWA RODRIGUE JOËL (3).

Centre No: 11812 College D’Enseignement Secondaire Polyvalent Bilingue “Les Aiglons” Yaounde
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 6,
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) FORBEN CHESLY MOIWO (8).

Passed in 3 Subjects: 2
(1) NEBA RELINDIS BIHNWI (4).
(2) NGONO AYAFOR LESLEY (4).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) PHLORA MBONGI TAMON (2).
(2) NEBA PASCALINE NCHANGNWI (2).
(3) SEYO DICKSON ALI (2).

Centre No: 11815 Green Hills Academy Complex Damas Yaounde
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 51,
% Passed: 78.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 16
(1) TONKA PETER NOLEFACK (17).
(2) BIH JOY ANYE (13).
(3) MBA TEKE AMEN LUM (12).
(4) EDIBE WILMA NJITONE (12).
(5) FORYIM TANKEU JEFF (10).
(6) NSEFOUM AWOUNDJA LUCIENNE (10).
(7) OFON BINIKISI MENGING INTONG (10).
(8) MFORNAW TAMBI IRENE (9).
(9) KILE SONITA NTOUGLE (8).
(10) KEMMEGNE DJOMKAM PRISCA ROLANDE (8).
(11) AKO EMMANUEL AKO (8).
(12) WELENGYE BRYAN AKUM MANGA (7).
(13) FOUDA RAPHAEL CHRISTIAN EZAIE (6).
(14) UYAH DIANE AMBUJI (6).
(15) DJODA SALI MEDINA FLORE (5).
(16) DANGMENE KEVIN SEWESTIN (5).

Passed in 3 Subjects: 16
(1) MIAFFO BELL KEVIN JOEL (11).
(2) TAGNE FOKO VARREL HARDY (7).
(3) NGOWI KENMOE DAVY EVRARD (6).
(4) SHURI RAISSA (6).
(5) ENIH GLENICE NJOH (6).
(6) MANJUH BIBIANA NGALA (6).
(7) AKA FULLER RAYMOND (5).
(8) MESSINA ATEBA JEAN JOEL (5).
(9) AGUM BENADETTE ANDUM (5).
(10) KAMDEM KAMOGNE CHRISTIAN NOEL (5).
(11) MOMENNE CHRISTOPHER DIOH (5).
(12) EBONG VANNESSA MUKE (5).
(13) BUINDA NGEHGU HILDA (5).
(14) ABOUBAKAR ABDUL-AZEEZ (4).
(15) ABIMWEH LESLIE MBUNUOY (3).
(16) MINGUE TCHOUFANG ONELLA FLORE (3).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) FUH LESLEY NUMFOR (6).
(2) GHOMO TEKEM ROSIANE (4).
(3) FRI ROLATINE SUH (4).
(4) MOKONYA NELSON WOLETE (4).
(5) ABIRIKAIH GENACLEARE EKWAIYA (4).
(6) AMBE FLAVIOUS NEBA (3).
(7) NANFACK PATIENCE EMMANUEL (3).
(8) KOMGUE WABO JUNIOR VANEL (3).
(9) NCHIA MARIE NOEL NCHUO (3).
(10) LOWE KOMYA LOIC (3).
(11) ASHU ETCHU AYUK (2).
(12) NJUH ELVIS KEDZE (2).
(13) ENJOH CYNTHIA NDEH (2).
(14) NYUYDINE HELEN WIYKIINYUY (2).
(15) HERMANN FONKENG EWONKEM (2).
(16) AYUK ENO LILIANE-RACHELLE (2).
(17) KWASINWI NWUZACK GEMUYA DIANE (2).
(18) OFON YANNICK KUM (2).
(19) NGOH VANIA ANWEI (2).

Centre No: 11819 Institute Polyvalent Martin Luther Douala
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 4,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) TIWARA ENJOH MBOD-NWI (6).
(2) NEBA GILIAN AWEMBOH (6).

Passed in 3 Subjects: 2
(1) MINGOP LAZARE ARISTIDE (10).
(2) NDI KINGSLEY KELLY (4).

Centre No: 11820 Government Bilingual High School New Bell Douala
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 47,
% Passed: 72.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 13
(1) MOUHAMAN DAN LAMY (14).
(2) TCHUEMMOGNE TCHUENTE ROI BORIS (12).
(3) MUNDE JULIET NJOH (9).
(4) EBUNE EMMANUELA BELOE ETONGWE (9).
(5) KOM JULIET (8).
(6) TSAFACK METANGMO BRICE MELVIN (8).
(7) NGOUNOU-KOUNTCHOU CAROLE IVRINE (8).
(8) NAFORBEH RAISA AFAMENYI (8).
(9) TACHIM ANATOLE FRANCE (7).
(10) MABA WOUEMBE FALONE (7).
(11) SINGO HABO ORNELLA (6).
(12) ETONDE NANA LOUIS KEVIN (6).
(13) BASSONG ELNA VANESSA ASHLEY (5).

Passed in 3 Subjects: 11
(1) SIBAFO JEAN JUNIOR (9).
(2) KENMEGNE NOUBISSI IVAN (7).
(3) NJOUKENG IDEN (6).
(4) WIRNGO CONFIDENCE NTOBOH (6).
(5) FAMBOVE EMILIFE SAMUEL (5).
(6) NDANG MARVELOUS ESEOH (5).
(7) FELIX CHIDI NWAOSISI ODUNZE (5).
(8) NDAH NDAH HERMANNE LOIC (4).
(9) NGOH KENNETH NGOH (4).
(10) NDOP POUGA MARION CHARLENE (4).
(11) EBINI EMMANUEL MANGA (3).

Passed in 2 Subjects: 23
(1) MBESSA ROSTAND EMMANUEL (6).
(2) ADRIEN GENY DOLOKO GAKEN (6).
(3) LINDA CHINOSO ANYANWU (6).
(4) KUEBON MEGAPTCHE PATRICK (5).
(5) KOUOGANG KOUAM CLEMENCE SONIA (5).
(6) TEGUE TENO ALPHAND BROWN (5).
(7) AGAHA FONJOCK NANCE (4).
(8) NJIMA NJOYA HAMED (4).
(9) JUNIOR CHUKWUEMEKA OKORIE (3).
(10) BIYEE BAKANG EUNICE MAUREL (3).
(11) HAWA (3).
(12) TENDEM MBILE ESTHER (3).
(13) WINYUY LAURAH TARGHA (3).
(14) BERAKA NGALLE ADELAIDE CLEMENCE (3).
(15) NGUEMBOU GHISLAINE MERVEILLE (3).
(16) MBAYI SHARON MBAH (3).
(17) BOUM NOUM ANNE ROSE NINON (3).
(18) LEUMANI THERESE (3).
(19) TAM MAURICE JUNIOR (2).
(20) FOTANG NADEGE (2).
(21) ABDOU LATIFATOU RAFATA VANESSA (2).
(22) FADHILATU IDIRISU WIRAGHAN (2).
(23) TASAAH JUDITH CHIAFIE (2).

Centre No: 11821 Saint Jacque Comprehensive Bilingual College Douala
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 7,
% Passed: 63.64, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 4
(1) FUANJEH CLARISSE EAGEISEGEH (7).
(2) KAZE FOTSING DAINA LAURA (6).
(3) ANKINIMBOM ANSAMA (4).
(4) MENGYEPUH SANDRA ABARANGENG (3).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) NGUEPI KENFACK WINNIE ODETTE (5).
(2) GUIFACK CHRISTIABELLE (4).
(3) MASANG CONCILIA AKE (3).

Centre No: 11823 Complexe Scolaire Nal Bonamoussadi
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) TSESSIS TAFRE PADIANE (6).

Passed in 3 Subjects: 5
(1) UBAIDATU SULEMAN (7).
(2) FONGANG PEKEKO MEMARICE (5).
(3) FOPI FOPI GORDAN (5).
(4) SANG LIZETTE LENAH (4).
(5) SIMO TEGUIA CYRIL GABIN (4).

Centre No: 11826 La Fierte Bilingual International College Yaounde
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 20,
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOTSO FOTSO ORNELLA (8).
(2) POKAM MBOUGANG SONIA PATRICIA (8).
(3) BOMO ABEGA MAEVA INGRID DANIELLA (6).

Passed in 3 Subjects: 10
(1) FOUDA NAGUY BRICE (9).
(2) NYINANG SAMARY OSWALDE SORELLE (9).
(3) MENYIE MBEZELLE BALBINE ALEXANDRA SONIA (8).
(4) MANZUELLY NZIE ESTELLE DANNIE (8).
(5) WANCHE JUVET CORENTIN NEIL (6).
(6) NGOLLE NDAPE NOEL (6).
(7) KAUDJOU KUE VANESSA (4).
(8) KEMA RAPHAEL (4).
(9) FONGU ATANGA JOHN KENNEDY (4).
(10) MABAH FOSSO AICHA CAROLLE (3).

Passed in 2 Subjects: 7
(1) DJOMO JEAN HERVE (5).
(2) MENGUE KOE NICOLETTA MICHELLE (4).
(3) NAMA OMBEDE CEDRIC MERLIN (4).
(4) KENLEFAC HENRIETTE FLORE (4).
(5) LONDO TANO MELISSA (3).
(6) ESSAMA ESSAMA REINE PASCALE JOYCE (3).
(7) GATCHO JEAN JAURES (3).

Centre No: 11829 Saint Christopher’s Catholic College Kumbo
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 11,
% Passed: 25.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) ROMARIC TAFIH TAH (6).
(2) ERNEST NYUYKONGE (5).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) YENGONG SAMUEL BATAR (6).
(2) ELONIDA BANDA (5).
(3) WANYU BLAISE GHAKANYUY (4).

Passed in 2 Subjects: 6
(1) YENGI VICTORINE MUGOB (4).
(2) NSAISHU GODLOVE MEYEN (4).
(3) GHENSIN MAGDALENE SUIVEN (4).
(4) TATAH JUDITH DZEKEM (2).
(5) BARAH TATAH PLATINIE (2).
(6) KUMILA NELIE NKIMYENMOA (2).

Centre No: 11831 St. Francis Catholic Comprehensive College Shisong-Kumbo
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 4,
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 2
(1) DZEVEM WILLIBROD DUDZERNYUY (5).
(2) NYUYDINI FRANCIS (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) KONGNYUY JOYSLINE FONYUY (3).
(2) SUNJO MAXIMILIAN FOMONYUY (2).

Centre No: 11832 Government High School Kakar
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 13,
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) GIWE COLLETTE (8).
(2) SHANGONG GRACIOUS FAKEH (8).

Passed in 3 Subjects: 6
(1) FANKA LESLY NGINYU (7).
(2) VITALIS NGALA (6).
(3) NGAYIR DORIS SHESHE (6).
(4) NFOR LOUIS LORATER (4).
(5) ZUKIPLI NFOR (4).
(6) CHRISTABEL BIFIH (4).

Passed in 2 Subjects: 5
(1) BAAH GLADNESS NYENTOH (4).
(2) GAI BLAISE KONGNSO (2).
(3) AMINATU NGONGAGHAI NJOBOM (2).
(4) WAHKAH CHRISTABEL NJEIMNYUY (2).
(5) NGALA PERPETUAL GWEI (2).

Centre No: 11836 Naikom Wum External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 31,
% Passed: 34.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) KUM MILDRED ICHU (7).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) CHU MOSES KUM (12).
(2) ACHU ROLAND ACHUO (8).
(3) ISMAIL YOUCHAOU (5).
(4) YAOUH HASSAN (5).
(5) ALAMBI ROSELINE KUKO (5).
(6) NCHIA COLLETTE NYUOH (5).
(7) ABANG LILIAN EKEI (4).
(8) NENG TERENCE EJUH (3).

Passed in 2 Subjects: 22
(1) KUM DERICK KOM (4).
(2) MUA KUM BORIS (3).
(3) BAKO CHRISTOPHER YAMUSA (3).
(4) NGHA CALISTUS ENAH (3).
(5) ADAMU UMARU (3).
(6) DUCGLAS FUH KELUAM (3).
(7) OMBUCHUM IMOGEN OCHIKAL (3).
(8) BUA YANICK ABANG (3).
(9) TSCHIE DOMINIC ABANG (2).
(10) CLOUVIS EWI ACHUO (2).
(11) SEN BRENDA (2).
(12) GHONG RACHEAL YUO (2).
(13) BUNGO MARY YENCHEK (2).
(14) MUNYA VANESSA NGEI (2).
(15) MEYIH BRENDA MANGE (2).
(16) BEH RANSOM MEH (2).
(17) NACHIA FREDRICK MICHEAL’S KANG (2).
(18) SIH MVO BEATRICE (2).
(19) MIH RITA EKEI (2).
(20) AWAH CLOVIS DZOH (2).
(21) EZIA ANANG FLEUR (2).
(22) KECHIA CALISTA MMBI (2).

Centre No: 11839 Pathfinder Academy Comprehensive High School Pinyin
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 7,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 3
(1) PENN CLAUDETTE MESHI (6).
(2) TANDOH ROLAND TENENG (5).
(3) MAGHA PATIENCE PENN (4).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) KHAN GERALD KHAN (4).
(2) AMAH BLESSING MEHSI (4).
(3) MBUYAH LODY GHANG (4).
(4) ANYAM TENENG ELVIS (3).

Centre No: 11840 Muambong External
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14,
% Passed: 82.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 4
(1) ELO-EWANE MCBRAIN ESUBA (10).
(2) NJENGE LAWSON MEJAME (6).
(3) NGOLE NADINE DIENGWE (6).
(4) ENONGENE EDWIN MELLE (5).

Passed in 2 Subjects: 10
(1) NGOLE NGOLE MUABE GODLOVE (5).
(2) NGWESE NGADE KELVIN SUME (5).
(3) EBOU DE FLORENCE MPONNE (4).
(4) EBANE LARISA SONE (4).
(5) ASIGE DAVID MESUE (4).
(6) SONE DESMOND MBEUNGE (4).
(7) SUBE RONALD KOLLE (4).
(8) EWANE LARRY EKEG (3).
(9) ENONGENE NGOLLE KELVIN (3).
(10) MUABE ELVIS MUABE (3).

Centre No: 11841 Government High School Nekwehne-Nsongwa
Regist: 40, Sat for 2 or more Subjects: 40, Passed: 31,
% Passed: 77.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 8
(1) NEBA STEPHEN FUNWI (11).
(2) TEBECK SYNTHIA MBAHYI (11).
(3) NDI SHELLA NAYAH (10).
(4) PECHUQUI LAURATA (10).
(5) MBIKEN ERICA JIGAH (9).
(6) CHESAMI SALATU CHESAMI (9).
(7) NJI ROMEO NJI (8).
(8) MAH MARTHA NONGSI (7).

Passed in 3 Subjects: 12
(1) ADINWO EVESTINE NGONGEH (9).
(2) DESLA NKUMU ATUNGSIRI (9).
(3) TAMOH BLANCHE NANZE (8).
(4) NCHANG EMILLINE NJI (7).
(5) AKOR FINEGLASS JOHN (6).
(6) ENOW BABARA MANGEH (5).
(7) NYONLEMUGA CLARISE (5).
(8) DAOUNDA JENICE-CLIEN CHE (5).
(9) NJI KELVIN (4).
(10) MOFOR SIDORLINE NGAFOR (4).
(11) NDANJI SHARON SIDJO (3).
(12) TENCHA MELVIS MENGWI (3).

Passed in 2 Subjects: 11
(1) EGBE SUSAN OGAR (5).
(2) FOMUSOH BELINDA NAHBILA (5).
(3) KIKA DESTINY TABUFOR (4).
(4) NSOH INNOCENT FRU (3).
(5) NKWENKEM FLORA ZAOTSA (3).
(6) MBU ELVIS AKO (2).
(7) MBAH LIVERT ABOH (2).
(8) FABRICE NDIFON (2).
(9) NGUM YVETTE (2).
(10) ASOBO NADINE MEZOH (2).
(11) JONG PAULINE DOH (2).

Centre No: 11843 Ntenefor-Nkwen External
Regist: 75, Sat for 2 or more Subjects: 75, Passed: 34,
% Passed: 45.33, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) LANKE DIPITO OCEANE KENNEDY KARLAH (6).
(2) ASHERI GERMAINE TATA (4).

Passed in 3 Subjects: 17
(1) PHILOMINA KUH GEH (7).
(2) VERNYUY ANTHONY TOH (6).
(3) FONYUY KEVIN YEKA (6).
(4) MBAH LORENZO NWACHAN (5).
(5) ELVIRA MAI NDUBOH (5).
(6) ELAT EKOKEM LIONEL (5).
(7) IDDA AKEAMBOM CHIAGA (5).
(8) KPUCHER CLAIRE- RITA SEWOYEBA (5).
(9) NGWANKFU SANDRA BANTAR (4).
(10) TUMENTA TAMAYA KOUOSI JR (4).
(11) KANJI CELYVESTER (4).
(12) TOH ERIC ASEH (4).
(13) NGIRI FESTUS NDAYU (3).
(14) CHI-BIKOM PRECIOUS NDEPNOH LEATISIA (3).
(15) LEPAWA ARIANNE MOFOR (3).
(16) KEBWEJIM GENWIE BONG (3).
(17) FOHTEP PRIESTLEY BIDKIA (3).

Passed in 2 Subjects: 15
(1) GAMBO FADIL AHMADU (4).
(2) WIRYEN CLARIS NSAM (3).
(3) NGOWAH ESTHER NGIFOR (3).
(4) MECHAS IMMACULATE NGON (3).
(5) FOMBIH CECILIA VEKEH (2).
(6) SYLVIE GEAFUYEN NDIFON (2).
(7) NYISI SHANTILE MUNSHI (2).
(8) NDIKUM MAGDALENE MESSA (2).
(9) NINGIEH NANCY BAAYEN (2).
(10) TANGIRI OHSTENCIA MANJUH (2).
(11) ANGUH CONSTANTINE NGU (2).
(12) MOHFESAMA BRENDA NSHIEN PESUMAH (2).
(13) TOMLA JAVLA ETHELBLANCH (2).
(14) KINDZEKA CALISTA NYUYMENKA (2).
(15) LEROY NDANSACK BABEY (2).

Centre No: 11844 St. Benedict’s Comprehensive College Widikum
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 20,
% Passed: 86.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 5
(1) NJUA YUH VANESSA NABUIN (18).
(2) FUH AMBE ALBERICK (15).
(3) BISONG MERREYLYNE EWET (14).
(4) ONYA NORRAN OMANTI (12).
(5) OTEH ROOSEVELT AKU (10).

Passed in 4 Subjects: 7
(1) ANKOH QUINIVET TABA (14).
(2) ATUH BRANDON OGAH (12).
(3) ABEN JOSIANE AWAN KFUTUA (11).
(4) ANYINKAME VANESSA SERRI (9).
(5) TABE DIANA TIMBU (9).
(6) ETIM EMANUEL ASIAN (9).
(7) ENDOH KATHLEEN AWUH (8).

Passed in 3 Subjects: 5
(1) ANOH JULIET MBUN (8).
(2) AYANG BELMOND EBUI (7).
(3) TANDU DIEUDONNE AWAH (6).
(4) ENGWAN DIAN AWAN (4).
(5) TABE ORIANE MELANIQUE BLANCHE AGBOR (3).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) TALAH BELINDA NYANGHA (4).
(2) NOUKUI KENGNE DANIELLE STEPHANIE (3).
(3) NDI DYLIS AZONG (3).

Centre No: 11845 Progressive Comprehensive High School Batibo
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 7,
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABIA SYNTHIA AKUM (6).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) MBAH SYLVETTE ENJEEH (6).
(2) ABELTINE NAYIE MAKU (5).
(3) TENGEN LARISIA ENJECK (5).
(4) ANOUBOUDEM JERRYWILSON (5).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) BANDE GLORY (4).
(2) NJECK BELINDA EKOM (3).

Centre No: 11848 Mile 17 Mbengwi External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 31,
% Passed: 28.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) ENOW DERICK MBAFOR (11).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) WOULATELI ANATOU (7).
(2) WASI JEM SCOTTS NANJOH (4).
(3) TATA MERCY IJANG (4).
(4) TEMBI CALEB AJAGA (4).
(5) MUKUMU COLLETTE INDAH (4).
(6) JIBO MANU SAIDU (4).
(7) ANGWI ERICA SOH (3).
(8) FONACHO MUKI ELVIS (3).

Passed in 2 Subjects: 22
(1) PERMBOWA NELENG PIUS (5).
(2) TEGHEN JELENDE AMBOH (5).
(3) NAHNYONGA ERNESTINE (4).
(4) AYONGABA JENNIFER AKWI (4).
(5) ETTA ELVIS MGBANG (3).
(6) ACHU WINIFRED NGWEH (3).
(7) ONARI OLIVIE ADI (3).
(8) GASSA RENE NFOR (3).
(9) NDAH ELEANOR AKWI (3).
(10) ALICE ENDAH (2).
(11) AGHA BLANDINE BERINYUY (2).
(12) MBABID EMMANUEL MBABID (2).
(13) ESTHER IJANG TICHA (2).
(14) NGONJOH GENESIS TATANG (2).
(15) ANYERE ODETTE KENG (2).
(16) ENDUM COLLINS CLINTON UJEI (2).
(17) ATANGA GODWILL NDANJI (2).
(18) FONGWA ROSE MARY ANNEH (2).
(19) ETOH – ANZAH HERBERT ATSA (2).
(20) DJOUMENE TADZONG DJOMANEL MEY (2).
(21) MBISANG VICTORINE CHIA (2).
(22) BLANCH IJANG (2).

Centre No: 11850 Oxford Bilingual Comprehensive College Mutengene
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 3,
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 2
(1) LENNA TITA EMMACULATE (5).
(2) MBONDJE ETIKWE CARINE (4).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) SHING DIVINE (5).

Centre No: 11851 Government High School Munyenge
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 21,
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) KUDI GRAHAM KUM (11).

Passed in 4 Subjects: 5
(1) ABIA NESTER MARLEY TAMBELIN (12).
(2) FUANYI ESAU BEZANYA (11).
(3) ASONGU NJIBEH PRINCESS (8).
(4) MUSANGO SYLVIE BOKENGWE (6).
(5) NEBONGO CELESTINE NANJI (5).

Passed in 3 Subjects: 9
(1) EKUM LOVERT YECREN (7).
(2) OUMAROU CARINE ESIME (7).
(3) NGOLEFAC LECHINDEM (6).
(4) TAMA ABIGAIL (6).
(5) NDIAJEM ELEANOS ANJUMAH (6).
(6) IHIMS RICHARD KUDI (5).
(7) TAMA DORCAS LEA (5).
(8) FONYA NKAIYI CHRISTABEL (4).
(9) VELLA KULEMIA EVETTE (4).

Passed in 2 Subjects: 6
(1) ONGUM TOLANDE BACHE (5).
(2) EHOGE NELVIS NGAME-HOH (3).
(3) ABON LOVINA AWAN (3).
(4) SAKWE GWENDOLINE OKPOPO (2).
(5) ABIA GIRESE TAMBA (2).
(6) TIKUM SHANSLINE EYA (2).

Centre No: 11853 NABESK Comprehensive College Bonduma-Buea
Regist: 126, Sat for 2 or more Subjects: 126, Passed: 105,
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 3
(1) DIOLOH PRINETTE DISABO (20).
(2) BIOUM EYOKAN CECILE (14).
(3) ABI ODETTE EYE (7).

Passed in 4 Subjects: 26
(1) WASANG EBENEZAR TAH (15).
(2) ATSAFAC SOREL ETITU (14).
(3) EBONGKOME AINO JENNIFER (13).
(4) NZING ASSURANCE MAGOUN (13).
(5) NSAHNYUY EMMANUELA TOMLA (13).
(6) KUM ALEXIN INNAM (12).
(7) NDUMA MINA KINGE ELAME (12).
(8) NDODE LUIZA PESSANG (11).
(9) NGEYA AISSA CHEIK-BUKIE (10).
(10) NZELLE SONITA (10).
(11) FONJIE KISITO ADIET (10).
(12) ALY NSANYUH BOUDDIH (9).
(13) BELMA BEVERLY AJOH ABAH (8).
(14) RABELLINE-LOUISE NKOUNGEN HENDOM (8).
(15) EBAI TAKANG BESSEM RUTH (8).
(16) FOPA SHIRLEY (8).
(17) LINDA OBI ASHU (8).
(18) EKWET DOROTHY TONG (6).
(19) CALECHE NGAYU KOMETA (6).
(20) TARDINE CELESTINE SUINYUY (6).
(21) MAKIA GEORGE AGBOR (6).
(22) MBENDA MERIKI AFFIONG (6).
(23) JIN EVOLATE NGOH (5).
(24) NADESH TONZOCK FONGE (5).
(25) ACHU CYNTHIA MUNGEN (5).
(26) ETONDE EMILIA MWAFISE (4).

Passed in 3 Subjects: 46
(1) JEAN CLAUDE DIBOBE (10).
(2) NDISANG IKECHIKA JOHN (9).
(3) NICOLAS ANATOLE BENJAMIN (8).
(4) VEYLA IBRAHIM SINTIE (8).
(5) MASUMBEH ISIDOR KAKE (8).
(6) TABENOCK CLOVADAN AYUK (8).
(7) NJUMBE COLETTE NZELLE (8).
(8) AMBOH ANASTASIA EGEH (7).
(9) BANDIN MIRABELLE KERI (7).
(10) NADESH MEYONG IKOME (7).
(11) ENOW NOLTE SALALA (7).
(12) NDANSI CLINTON KELITON (7).
(13) AGBOR CATHERINE TAKU (7).
(14) AKPAN JOYCE BENEDICT (7).
(15) NASELI NASELI CLEMENT (7).
(16) FORGOH ANNATE ENGONWEI (7).
(17) JACKLINE NANYONGO NDOMBO (6).
(18) MAGDALENE MOHAMADOU YAROU (6).
(19) FUNEH-NGWABINEH DORINE NWUMFOR (6).
(20) EMANG DORINE BENYUEI (6).
(21) ANYA ANDREAS ETENGENENG (6).
(22) ITA WOHKEZONKIE (6).
(23) ENOW BRANDON BISONG (6).
(24) BWINCHI BETRAND YUKMUIH (5).
(25) BUA MANDO MABEA CHARITY (5).
(26) NEMBO IGNATIUS NKONG (5).
(27) ESSOH FRINAGE AYUK (5).
(28) NYANCHI ALBRIGHT YAYABONGSEH (5).
(29) OBEN DOCAS OJONG (5).
(30) ETEINGHE EYANGO ZITA (5).
(31) NTUI MBENG FRANK JOEL (5).
(32) EKWE BRUNO FINDI (5).
(33) ATIA YVETTE AWUNGLEFACK (4).
(34) ABA SPAIKLYN ANJA (4).
(35) AGBORTOKO JUDITH ETTA (4).
(36) TANTOH FABIAN TANKO (4).
(37) OGORK CYNTHIA ETENGENENG (4).
(38) KOUNIONI BAYANG LENA CLAUDIA (4).
(39) ENEIGHO MIRABEL NEGATUH BIECHO (4).
(40) NGUVE MARK KULU (4).
(41) NDANG GLORY ANWI (3).
(42) MAQUANG VITALIS FORKA FOLIKIK (3).
(43) TABENOCK TRAVOLTA TANYI (3).
(44) TAMBI SHAMITA TABOKO (3).
(45) BESSEM NYAJOU TABOT BRENDA (3).
(46) MOENIKES NGABE MAKOGE (3).

Passed in 2 Subjects: 30
(1) FELASONG KELVIS ACHA (7).
(2) TEHIRLIA SHAMMAH NZENJE (6).
(3) FON ESANG MARGARET (6).
(4) BATE AYAMBA NCHUNG-ARREY MARION (5).
(5) LESLINE NJIYEH MBIBOU (5).
(6) TAMANKAG DONALDCIEN NDE (5).
(7) MEETA ALICE (5).
(8) AGYINGI MERBEL EYANDONG (5).
(9) TANYI BRANDON AMASI (4).
(10) NKEZE FORFUSAP ELVIS (4).
(11) AYUK ISMAEL ETENGENENG (4).
(12) SAMIRATU MUNDZI AMAWA (4).
(13) TITA FRI CHANTAL (4).
(14) FORCHA AFUANGE LUCIA (4).
(15) MOFA ALFRED NJAYO (4).
(16) AMBANDONG SANDRA ABANDA (4).
(17) MBOUMEU MANGWA ANNICK (4).
(18) PONDI MARTHE-VIANNEY (3).
(19) CHOUPO KUATE GEROLD (3).
(20) ENOH EDITH ATEM (3).
(21) FOLEFAC ETENDEM JOSEPH (3).
(22) EVENYE HANNAH LIKINE (3).
(23) EFFEME CLODIA NAMONDO (3).
(24) EYABI LARINET UBANGATU (2).
(25) PONDI BRICE (2).
(26) OKAH SERAPHINE NDIE (2).
(27) BEBONGCHU FLORENCE (2).
(28) NGOLLE JOSEPH NJIKANG (2).
(29) NDUMA BRITNEYMAX MOKAKO (2).
(30) NJOH HILDA ASHIE (2).

Centre No: 11854 Bethlem Royal Secondary School Ekona
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14,
% Passed: 82.35, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) SHU STEPHEN CHEWI (7).

Passed in 4 Subjects: 2
(1) MIMI LOTTIN JOH (10).
(2) ANANG DESERI AKU (7).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) KETUM EFUH STEPHANIE (7).
(2) NJEOH MELVIS NKEMNGU (5).
(3) TABA ELIZABETH ABANG (4).

Passed in 2 Subjects: 8
(1) EKWANA JOSAPHANT EKWANA (7).
(2) ETIBAT BELINDA AYEH (5).
(3) NGONG MALVIS NDIKAKA (3).
(4) MBWAMEH IVOMIGUEL MBUA (3).
(5) EKU ADEL TACHUA (3).
(6) PRECILIA TAKANG BESSONG (2).
(7) SYLVIE YOLE EYAMBE (2).
(8) SOH BERDESH ALIE (2).

Centre No: 11855 Mile 4 Limbe External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 43,
% Passed: 39.09, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 5
(1) OSOH VANELLE MENYICHIE (8).
(2) EYONG ANTEM AGTHER CHERYL (7).
(3) ORU ELIZABETH NKONGHO (5).
(4) NZOCK-ESACK VANESSA FOMANYI (5).
(5) PECHAP PRECILIA MENCHE (4).

Passed in 3 Subjects: 19
(1) KWABU CYRILE BENGE (7).
(2) GANSEH YVETTE LEMA (7).
(3) PASCALINE WINJEH EWUKE (6).
(4) NGOMO SHARON SENI ITOE (6).
(5) EBARA BRILLIANT TAKO (5).
(6) MPIGA GEORGINA PRUDENCE (5).
(7) ESUNG NDILLE BABISH (5).
(8) ATEH DIVINE NYONKA-AH (5).
(9) EBAIEYONGAKPA CONSTANCE EYONGNDIP (5).
(10) KWEDU PRINCELY MBOSHU (5).
(11) ELIZABETH NAMONDO MBENGALONDI (4).
(12) SYH NGUENGNE EMMANUEL (4).
(13) EYOLE KATE KOFFI EWUSI (4).
(14) ENDUM EMMANUELA ABO’OBAH (3).
(15) NJUNGANG ANNA SOB EPOSI (3).
(16) NAHLELA LYDIA NUWELA (3).
(17) AICHA NGOKOMBUS BAKENGA (3).
(18) ANN KELLY-NOEL AYUK (3).
(19) EKENKO KEVIN ELAD (3).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) ZIBI ELODIE BIH (6).
(2) TAKU EBANGHA EMMA (5).
(3) NTONG GEH EPHRAIM (5).
(4) LANSI DJANGOUE SUZIE CHADELEINE (4).
(5) AKUMA NEVILLE FON (3).
(6) TCHEKOUA LAURICE KAMGA (3).
(7) EKURI VOILET TIMBU (2).
(8) BANYI BRIGHT EPEY (2).
(9) ENOW SAMUEL EBOT (2).
(10) NCHA BECKY OSU (2).
(11) MARIVON MUMBOH ACHIRI (2).
(12) MARTHA MOJOKO ESEMBE (2).
(13) EKWEMPE ENONGENE ACHILE (2).
(14) MARY-ANNE PAULA NAMONDO LANTUM (2).
(15) MAGDALENE BARANA SAKWE (2).
(16) ETUMBE DJARATU BERTHA (2).
(17) MVO WINDCELOUS FUH (2).
(18) NGOE PATIENCE BERIKO (2).
(19) NGALLE NJUME BELTIN DIENGU (2).

Centre No: 11857 Njungo External
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 11858 Regina Coeli Comprehensive High School Kupe-Tombel
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 9,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 4
(1) AJAGA CHARLES JUNIOR (13).
(2) EPIE NZUNGE CHRISTABEL (12).
(3) KOME LAURET NKUGE (10).
(4) MEKONGHO ANDY JAVIS (7).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) KANG DIAN EBUDE (8).
(2) EWANG NTOKO DYLAND (7).
(3) NJUME ANSELM METUGE (6).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) NDELLE NJUMBE SHEKINAH HERBERT (2).
(2) ELONE MBULLE COLLINS (2).

Centre No: 11860 M’muock External
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 3,
% Passed: 37.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) NGUAFAC JOSIANE NKEMNJU (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) FONANG MBONGWO LESLIE (2).
(2) TANGU COMFORT MANYI (2).

Centre No: 11862 Kajifu Akwaya External
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 5,
% Passed: 26.32, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) LANE GENA EYANG (4).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) OBI MENGE DIVINE YISA (3).
(2) ENU JOSEPH ACHANCHU (2).
(3) ENU PASCAL ENU (2).
(4) ETTA GODWIN MBU (2).

Centre No: 11869 Lord’s Bilingual Academy Kumba
Regist: 93, Sat for 2 or more Subjects: 93, Passed: 57,
% Passed: 61.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) NTONGWE NNOKO JUNIOR (14).

Passed in 4 Subjects: 6
(1) ETCHU REMMY NKONGHO (7).
(2) NDORNYAH MAXIMMILIAN BALLEH (7).
(3) NKEM TIKU NELSON (7).
(4) NYAMANGONG BRANDOLINE NGICAH (7).
(5) BAIYENDANG STEPHEN NKONGHO (6).
(6) NGULENOME BERIL MBULLE (5).

Passed in 3 Subjects: 22
(1) NGALAME GODLOVE MESANGO (10).
(2) ESIE LUCY ABUA NDIAKA (6).
(3) FUTU GAEL MUKOLLE (6).
(4) FON BRUNHILDA MAH (6).
(5) EYABI HENRY NGHOUA – ABIE (5).
(6) NGWENE PENDA RODRIGUE ROLAND (5).
(7) MESANG RELINDIS NNANE (5).
(8) QUEMIMEH NJIFOG MARIA GORETTE (4).
(9) FONGANG NADIA ANWI (4).
(10) CARINE MANJINDA (4).
(11) MUKUBE ELIZABETH OGIE (4).
(12) AJANG NEVES MBINZE (4).
(13) MUA BERYL MBONG (4).
(14) KOME BETRAND SONE (4).
(15) EPOTE ALVIN EMEH-BWANG (3).
(16) EWANE LEVIS NGWESE (3).
(17) MUKOM ENJOH ELIZABETH (3).
(18) EBOT PECZIL EBOT (3).
(19) ANGOH ABIGAIL IKINI (3).
(20) EYERE ROZETTA ANTEM (3).
(21) DOKITA VANCLINE BEYARA (3).
(22) ENONGENE NGEGE COLLINS (3).

Passed in 2 Subjects: 28
(1) PETER HOPE MESAP’EPIE (5).
(2) AJOH SONA LETICIA (4).
(3) TAKAM FOSSI STEVE PARFAIT (4).
(4) HARMAN NGOME DALAN (4).
(5) BESONG WILLIAM MANGIEB (4).
(6) OBASI KRISTEL BONDANI (4).
(7) SAKWE CARINE EKOMBA (3).
(8) NAKELI MAKANE GRACE (3).
(9) TASONG MELVIS (3).
(10) EPIE EMMANUEL MASANGO (3).
(11) WERECHAN BELDWIN NWANJANG (3).
(12) ELIZ-STEPHANIE AGBOE ELAH (3).
(13) FESE NKENDOH MISPA (3).
(14) ATEMKENG CYNTHIA (3).
(15) KANG QUEENTA ELEH (3).
(16) ANDALEN NKEM NNABUGO (2).
(17) SONE KELVINE EWUH (2).
(18) NGONTAINE DIM ROSE (2).
(19) EBOH NORBERT NDANGE (2).
(20) DIKUMBA SABATH WESORAI (2).
(21) NDUMBE MARIE AFOR (2).
(22) MEKUMBA WENDY BOSEME (2).
(23) ANDIP NICOLENE AMBENO (2).
(24) TONJOCK AMBA MAC-MYRIAN EPILIKI (2).
(25) AKAMA CECILIA EBANGHA (2).
(26) AKWAYAGA EDWINA EKAFAC (2).
(27) ETUGE YVONNE ELOME (2).
(28) EPIE ERIC MUABE (2).

Centre No: 11871 Kumba-Mbeng External
Regist: 50, Sat for 2 or more Subjects: 50, Passed: 22,
% Passed: 44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) AKAH NGWENDOLINE TEBID ANGUM (5).

Passed in 3 Subjects: 7
(1) TAKANG-AGBOR BRINSELEY OGORK (6).
(2) NZIE EBWEH EWANG (6).
(3) BWEH JARVIS NTUBE (5).
(4) ARREY DAVID OBEN (4).
(5) JOSEPH ESAKA MBU (4).
(6) MARIE JABEA MOSONGO (3).
(7) NGWANE MAXWELL SINDYH (3).

Passed in 2 Subjects: 14
(1) NDIANA MAGDALENE BASSEY (3).
(2) BATE ROTHMANS EGBE (3).
(3) MULANGO DANIEL ITOE (3).
(4) ARAH MBONG MARIANA (3).
(5) NJINKE TCHAPCHET AUSTIN (3).
(6) ABANGE EUNICE ANYIBI (3).
(7) ITOE RAMIREZ EBUNE (2).
(8) EWANG SONE PETERKING (2).
(9) ASONGCHA MARY IMMACULATE NGULEFAC (2).
(10) MOIJA LATICIA EDITTE (2).
(11) NZI DERICK NDUE (2).
(12) MBAME BETTY NGOWO (2).
(13) ITOE MOSUME DORIS (2).
(14) NGOE NOELLA MAKUD (2).

Centre No: 11872 Kumba Railway Station External
Regist: 176, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed: 64,
% Passed: 36.36, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 20
(1) AYUK OJONG JONATHAN BATE (9).
(2) BAMA KIZITA WAI (9).
(3) WAFFO NDONGFACK FONTU (7).
(4) MALOKE VALENTINE OBASE (7).
(5) NGWA CYNTHIA LUM (7).
(6) METUGE LYZETTE MEJANE (6).
(7) MEKOBE RICHARD NJUME (6).
(8) MARIATU LAWAN (6).
(9) MBA-AKU PHELOMEN AZOH (6).
(10) ELVIN KENJO (5).
(11) NAWEYA JAPHETH EPAMBA (5).
(12) ELANGWE JOSLENE NOTO (5).
(13) MBEKE EDIMO JUNIOR (4).
(14) ETONGWE FERDINAND MBONGO (4).
(15) NGEH JULIE BESUMBU (4).
(16) ENJIE MBAH GLORY (4).
(17) GAHGHOLI MIRABEL (3).
(18) MBOE GEORGE COLE (3).
(19) ITOE MAGDALENE BEMOH (3).
(20) TEKU SOLANGE ENGWAREI (3).

Passed in 2 Subjects: 44
(1) ABEDNEGO RISH CHEM (6).
(2) MELE TCHOUEGUEM ERMAN (6).
(3) DJATCHE DIPITA EMMANUEL (5).
(4) EMAMBU THERESIA FONGWA (5).
(5) BLANCHE NZOUABET INGRID (5).
(6) WADIE TATING LYDIE LAURE (5).
(7) NGACHU FRIDA WUBNUI (5).
(8) FEBNCHAK ELVIS KAWEP (4).
(9) DELPHINE ZETANG (4).
(10) ARREY-MBI LYZET OJONG (4).
(11) TABE QUIRINA ATENNOR (4).
(12) FORJI SOUVENIR AKA (4).
(13) ESEME ELVIS NDONG (3).
(14) TATA SAMUEL TEBOH (3).
(15) TANYITIKU WILLIAM (3).
(16) NYELLA LAURISE NYENKUNE (3).
(17) DJOPGUE FLORENCE JOLIE (3).
(18) BATE NEVILLE AGBOR (3).
(19) MANKA PATIENCE FORTECK (3).
(20) NSHOM CLINTON MANEH (3).
(21) ELE EFEDENE GRACE (3).
(22) HENRY BALIMBA NKONGE NTUBA (3).
(23) EKALE MILANI TIFUH (3).
(24) ITUKA BELINDA BEKOMBA (3).
(25) MANJE EMMANUEL MOSUA (3).
(26) TANYI ADIENNE ANGONE (2).
(27) ITOE STANLEY NANJE (2).
(28) ATTAH JOYSLINE INGOH (2).
(29) ESAPA HAMLET EDOH (2).
(30) NJAH FRANKA FRI (2).
(31) ELONG ALPHONSINE NJONKAM (2).
(32) NKWETENANG ANGELINE NANGTIEH (2).
(33) UNDEPEH PRISCILIA ABOH (2).
(34) NGYAH WALTERS EDUM (2).
(35) OBEN ELIAS AKUM (2).
(36) NGUNYI RELINDIS (2).
(37) NGUPI ROSINE (2).
(38) NTELLEH HENRIETTA ATEM (2).
(39) KAMENI DAKAYI VALERY (2).
(40) NGUNGEH MARIE EVE (2).
(41) GRACE BISUNGU BAIYE (2).
(42) WOUN DJADONG INES SANDRA (2).
(43) TANDAG NEWTON NDASI (2).
(44) FOMINE TERENCE ESEMBIENG (2).

Centre No: 11873 Redemption Grammar School Ekondo-Titi
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 41,
% Passed: 63.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 9
(1) EGBE ROUSEL MANYI (8).
(2) AGBOR CYNTHIA GRACE EBAI (8).
(3) AFESE CLAUDATTE OBEH (7).
(4) NDIFOR GENEVIEVE KWEKUH (7).
(5) NGEK SUYKIE EVANGELINE (6).
(6) OKWA MIRABEL ABAYI (6).
(7) FORFU VERONICA MOKABWE (5).
(8) FORCHOP CLOVIS NGIMNDOH (4).
(9) ISONG BOUMBA IVAN (4).

Passed in 3 Subjects: 15
(1) FAI ZELY BANYEH (9).
(2) ELEWEKE EMMANUEL NDUDIM JR (7).
(3) LOH DOROTHY NYANGHA (7).
(4) NSONLI MESSANG METUGE (6).
(5) PUFONG CATHERINE JULLIET KIBEL JOFFI (5).
(6) MEH ERNESTINE NGEA (5).
(7) NGWEH MELANIE NFAM (5).
(8) TAMBE NOAH AKEAMA (4).
(9) MBOKA WILSON AARON (4).
(10) OYONG FRANCIS NDIFON (4).
(11) EUNICE AGBE (4).
(12) EMMANUEL NALOKA (3).
(13) NGWA PLEASURE BIH (3).
(14) NGANGA CLETUS MOSEMBE (3).
(15) ZEINA BONGO LYDIA (3).

Passed in 2 Subjects: 17
(1) NGOH NANJI NORBERT (4).
(2) IBEMSI MARY IMMACULATE ACHO (4).
(3) JAIBE NICOLE YILUN (4).
(4) NJIO ALEXANDRA FEMBE (4).
(5) NDIMA LOUIS EBONGO (4).
(6) MOLIKI JABEA JEKOA ANDEM (4).
(7) NWANJANG DOMINIC MBA (4).
(8) KEBULU FRIDA LOKENDO (4).
(9) BEKINDAKA MARCELINE WELE (3).
(10) MBOTAKA EMMANUEL MUKETE (3).
(11) NERESIA EMELI MOTITI (3).
(12) CHRISTIAN MISORI MBOTAKA (3).
(13) MOTIA WILSON BEKINDAKA (3).
(14) BOKO ETANI GRACE (2).
(15) NEBOTA DORA AKPOH (2).
(16) OKON VIOLET NDINGI (2).
(17) MBAH CLARA ACHOH (2).

Centre No: 11874 Bekora External
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 2,
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 2
(1) MUKUM RELINDIS NGUM (4).
(2) FUKAH MALVIN BIH (2).

Centre No: 11878 Mendong External
Regist: 182, Sat for 2 or more Subjects: 182, Passed: 77,
% Passed: 42.31, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) WUNDE AJESEH GETRUDE (9).
(2) NANGA YVETTE NAOMI FAVOUR (6).

Passed in 4 Subjects: 8
(1) LAMBOU KAZE CARELLE (11).
(2) MBIDA CHRISTIAN ROGER (10).
(3) TETE ODETTE NKFUNJE (9).
(4) NKENGANYI KINGSLEY NKEMASONG (9).
(5) OWONDJA EKANI DAVID SERGE (9).
(6) NKONYAM SHENIADA AZENGO (7).
(7) DONGMO MARINA SANTI (7).
(8) ATEAKOH THEORINE (7).

Passed in 3 Subjects: 26
(1) ASHU ACHARE MARILYN PRECIOUS (11).
(2) ABE PETER NJI MPIENGBEH (10).
(3) YEMTE OSBORNE NKWESSA (9).
(4) ETUK ELIJAH (8).
(5) KEUBOU JIOGO BONEL PATERSON (7).
(6) JIOFACK ELIANNE MURIELE (6).
(7) FONYUY SHERONIE NTUMNYUY (6).
(8) NGUEFACK KENFACK JIRESE (6).
(9) ELIZABETH YAH NJILA (6).
(10) THOMAS STEVE TAYOU MOFOR (6).
(11) WUKEWAI ANSEIBUH NJI (6).
(12) API REDON TIMAH (6).
(13) DESTINE MBOINIH NKWAIN (6).
(14) AMIN DOUDOU NEGDEM (5).
(15) ANUKABUI ROSELINE NGUMAH (5).
(16) KAMI NGATCHOU URIELLE JORDANNE (5).
(17) MBANWI SCOTT AMBOH (5).
(18) NDUKI JUDITH NFOYEM (5).
(19) KONGNYU ABEL BUNGONG (4).
(20) MUFOYA BLECK MUNJONG (4).
(21) CHONG VICTORINE MAM (4).
(22) FEDJIO DJOUMESSI OLIVIER (4).
(23) WANDJA MBIACOB MANUELLA (4).
(24) NGALALEU KOUEGWE SAMMY ST. PIERRICK (3).
(25) MASSABE PECHANGOU LILIANE LETISIA (3).
(26) MOMO NGOUFACK DILANE GINIOR (3).

Passed in 2 Subjects: 41
(1) TCHIWOU KANWO CORINE (7).
(2) AGBOR LAURA AGBOR (5).
(3) SIMEU FEUZE PAULE ELISEE (5).
(4) MESSAKOP WILFRED (4).
(5) ELANGUE ELANGUE JOSIAS RAOUL (4).
(6) ABINAMBA OLOKO MAXIME (4).
(7) LIONEL YETSHE D’ESSIENE (4).
(8) NANJI COURAGE ABOH (4).
(9) TCHOUMBA LEUMMI DARRYL (4).
(10) BOUDJIKO NZONDOM PRINCE BEAUDRIGUE DAVIES (4).
(11) NGUEGNI NJOUHOUE PATRICIA SARAH INGRID (3).
(12) HAFSATOU AZOUMI MOHAMAN KABIR (3).
(13) EMECHA AZUNGAKWETE DIAWARA (3).
(14) NJWIFU GEOGIANA TABUFOR (3).
(15) COMFORT BIBANG TANUE (3).
(16) KELSIE BUGHAKA (3).
(17) NDZEMOM BRANDON JUNIOR NDZE (3).
(18) ANOH GWENDOLINE TEBECK (3).
(19) OWANA ROLAND NSAHDZEYUF (3).
(20) CHAPAJONG DEFAND BELINDA (3).
(21) FUH FRED ARDO (3).
(22) ELEANOR AFOR ATANGA (3).
(23) ECHECK LECTICIA (3).
(24) SUNJO MERABELLE FORNYUY (3).
(25) KAMSONG DJOUMO LEOCADIE FLEURINA (2).
(26) NGELIH ELIZABETH AKWO (2).
(27) MBANGSI JULIET EKFUI (2).
(28) ATIAMEI THEOPHILUS ANGWEANGOH (2).
(29) WAVIE MBO ODILE (2).
(30) KONGSO BERNICE KINYUY (2).
(31) LOUIS MARIE CHUO MEH (2).
(32) AWAH COMFORT AKENI (2).
(33) OFON ROMANUS SONGHE (2).
(34) AZIAWUNG VERGINIE AWUNGJIA (2).
(35) ABE PROMISE EBOKA (2).
(36) NGUEFACK CHEDO STEPHANIE (2).
(37) TUFONG ERIC FRU (2).
(38) NDELOAKE PILLA MALICE (2).
(39) NJINUWO CLINTON (2).
(40) AGWENJANG PATIENCE AFUH NDAM (2).
(41) KANGO MIRABEL (2).

Centre No: 11879 Government Bilingual High School Famleng-Bandjoun
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 4
(1) ATSIMBOM IDA NSHOM (6).
(2) MAKOU WABO DOLINE SEPHANE (5).
(3) VITSUH JEPFREY ACHOMBON (5).
(4) BAKAM FANY DURELE (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) FOKOUA FOKOUA STEPHANE ROSTAND (3).
(2) WABO GNOTOUOM BLAISE (2).

Centre No: 11885 Government Bilingual High School Bafoussam Rural
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 22,
% Passed: 75.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 4
(1) TCHINDA SIKADI SIMPLICE VOLONTE (9).
(2) SOFFO KENFAK WILFRIED (9).
(3) TSABDO DOFACK BRENDA (8).
(4) KANA DONGMO DYLLAND CULLEN (8).

Passed in 3 Subjects: 11
(1) OUAFO SOH OUMBE PATRICK-BRICE (10).
(2) KOUDJOU TAMBA VARONNE MARELLE (6).
(3) GWENIH VANESSA (6).
(4) EFUELEFAC VANESSA AKAWUNG (6).
(5) MOUNDJONGUE MBENDOU NGUM BERENICE (5).
(6) AMAKAM NDEFFO ARLETTE NICOLE (4).
(7) DJOMO TAMBA STEVE FRANKLIN (4).
(8) NULONG NUFONGWO RAOULE (3).
(9) OSCAR MBELLA JUNIOR (3).
(10) KENGNE TATSINKOU ARNOLD STEVE (3).
(11) FOSSO POKEM DYLAN BERTHOL (3).

Passed in 2 Subjects: 7
(1) SEGNING MBANFE RENAUD ARAULE (4).
(2) ASONGAFAC TWISBELLA NKEMNJU (4).
(3) MEWA KENMOGNE OLIVIA (3).
(4) RITSEH RAPHEL YENKONG (3).
(5) KENFACK TCHOUALA NOELLA MERICI (3).
(6) NDAM JACQUES DUCLAIR (2).
(7) FAKO MICHELINE (2).

Centre No: 11886 Government Bilingual High School Tonga
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 5,
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) KIKOENG STEPHANIE (7).

Passed in 3 Subjects: 2
(1) MAMBO PROMISE (4).
(2) MBORE GODFRED (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) YONG BERNICE ITANGHI (3).
(2) TCHOUA LESLINE JASMINE (3).

Centre No: 11887 Complexe Scolaire Adventiste Josephine N De Foumbot
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 17,
% Passed: 85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) MELONGZANG MEKONTCHOU ISMAEL (8).

Passed in 3 Subjects: 12
(1) DJIMKOUO TCHANGANG YVES BLESDEL (8).
(2) KEULIEU DJIEDEU BLONDEL (8).
(3) NDUKTAT NGEMBAM GAIUS (7).
(4) CHU CARINE SIH (7).
(5) EGBE EYONG SMILE ENOWNYOR (6).
(6) FIFEN NSANGOU MOUNIROU (5).
(7) BOWIN CHARLOTTE YAMSE (5).
(8) KODJOUO NJIKAM RII GLORY Z. (5).
(9) FANKEM MPEUNGUEM DARIUS VALERE (5).
(10) EGBE EYONG SANAM BECHEMANYOR (4).
(11) TATKEU DAMTSE FRANC ROUFEL (4).
(12) MOADJASLA FOAL JULIENNE JESSICA (3).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) ISSAH ABDOU AZIZ (5).
(2) ASAAHNGU ACHA KWENCHIA STENISLA (4).
(3) ASONGANYI GLORY (3).
(4) BETEB TANKO HAMED GARBA (3).

Centre No: 11888 Foumbot External
Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed: 9,
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJONG BASSIL BONGKEVEN (5).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) NGUEPI RAISSA BRUNELLE (7).
(2) NGWUEBAM VICTORINE (4).
(3) DIENSE MARIE – SHANTAL FUNKUIN (4).

Passed in 2 Subjects: 5
(1) TCHEUTCHOUA TAKAMTE CYRILLE (4).
(2) BENOIT MARCELLIN SIMO LUCCIN (4).
(3) MBEKE GRACE BIH (3).
(4) RANENDOUNPOUO KITOU FADIMATOU (2).
(5) COURAGE SANWUI FANI FOSI (2).

Centre No: 11895 Government Bilingual High School Ndikinimeki
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 3,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) YOUPENDI RAMSES BILKIS (5).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) TAKANG SYLVIA EBOT (3).
(2) BAKANDA SIMITH ROSTAN (3).

Centre No: 11896 Government Bilingual High School Mbeunkong
Regist: 69, Sat for 2 or more Subjects: 69, Passed: 51,
% Passed: 73.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 13
(1) NYUYDZE SULIVINE BONGSURO (10).
(2) NDANAKIE CLAUDINE PANATIEK (10).
(3) NDAM DAOUDA SHAFIQ (10).
(4) TATA BERNICE NGUM (9).
(5) WABGA QUENNET NAHNYOU (9).
(6) NDIFRUBI MOHAMMED (8).
(7) ACHE CLINTON AYIMBOMBI (8).
(8) MAGHO ANEMBOM IJEOMA (7).
(9) BUKENYI TIYANI SELFOR (7).
(10) MUA KATOEWEN IKEI (6).
(11) GEMOH VIVIAN MAJIEGAH (5).
(12) BONGNJO NADIN SIYSHU (5).
(13) MBOODA TAMBAH NATALIENNE DORIS (4).

Passed in 3 Subjects: 28
(1) WOULATILI GERALD DAP (11).
(2) NDIPEH EMMERENCIA (8).
(3) TATAH CLARIS BONGALINYUY (8).
(4) TANGUNU KENEDY TANGUONG (7).
(5) NJAH MAURINE TIMBEN (6).
(6) MICHO MIRABEL (6).
(7) MBOH SERGE TANTOH (6).
(8) TIDDING ANWELL TIDDING (6).
(9) FONGEH EMMANEUL (6).
(10) MUAYUAH CLINTON ACHENKWI (6).
(11) MINGOH CLEMENTINE CHUINUI (6).
(12) TANI PHILIPER LEYLA (6).
(13) VALENTINE LANDA BESHUOH (5).
(14) MBOUCHO MARCEL PIGINO (5).
(15) FUNGE ETHEL MENDIA (4).
(16) ITOE SIMON OTTE (4).
(17) FONKWOH ALUSIUS TASHA (4).
(18) RENE VESHUGUH TATA (4).
(19) NANGE CHARLOTTE WAIN-MOH (4).
(20) NGHONINJI JULIUS BUWUTNJI (4).
(21) MBIYDZENGEH HONORINE YENNYUY (4).
(22) ISMAILA AWUDOU FONPUNDI (3).
(23) MBANJONO MARICLAIRE KEINJUERE (3).
(24) NDIMUKUM CHRISTINA (3).
(25) BETIE BERTIN (3).
(26) MOFOR NELSON MBUTOH (3).
(27) TAMUNTING ROBINSON NONGHO (3).
(28) FORBAH TITA CLINTON (3).

Passed in 2 Subjects: 10
(1) NJOGHONYI EPHISIAN (4).
(2) NZIWOH FABIOLA MANYUI (3).
(3) MASHA GILLIAN NJINUI (3).
(4) NGWONAM VEGHOSEMBOM MERCY (3).
(5) FONYONG MARY NDUEH (3).
(6) NJOYA BORIS NFUHYUMBIMBI (3).
(7) TATANG PARFET FONDANUI (2).
(8) BAH CYNTHIA ANWI (2).
(9) NCHOFONG MARIE-NOEL (2).
(10) JURANDA YEMBI YEFA (2).

Centre No: 11898 Kribi External
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 4,
% Passed: 26.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 4
(1) SUMELONG ANTIONE SONE (6).
(2) MBUYAH SCORT MULUH NDE (3).
(3) KANYIMI DICKSON IHIMBRU (2).
(4) ACHONGWA VANISA MANDA (2).

Centre No: 11901 Rosiere Bilingual College Yaounde
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 13,
% Passed: 54.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) TSAGUE MARLENE SOPHIE (7).
(2) AWA CYNTHRIA SIRRIKWE (6).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) ONANA MENGUINA MARIANE ESTHER (8).
(2) NGUIMAPI TSAJIO VANELLE (7).
(3) NOUBIBOU LEUNAH GWLADYS (6).
(4) AMOUGOU BIHINA PROTIAS HAMITON (6).

Passed in 2 Subjects: 7
(1) ONDOUA ZANG FRANCK DILANE (4).
(2) NDZALA MOUKETE JOSEPH (3).
(3) ETOA CAMILIUS BIBI (3).
(4) NJUH SIH GRACE (2).
(5) POUABE LEONEL WILFRID (2).
(6) NDOUM BELIEVETH BERN (2).
(7) MANDENG JO DONNA YVIE – ROSE (2).

Centre No: 11903 Nkoteng External
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 3,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 3
(1) MBO NTYAM JACKY MIRANDE (4).
(2) NDIWENKI AMINATOU MENDI (2).
(3) ESSINGA ALARA ELISABETH (2).

Centre No: 11904 College Bilingue William Booth Yaounde
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 15,
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) NDONMOGNE MICHELLE LARISSA (7).

Passed in 4 Subjects: 2
(1) SIZE WARIS MAURELLE (8).
(2) MANFOUO FOMEKONG DURELLE (7).

Passed in 3 Subjects: 2
(1) AKAMBA NGOSSO LOUIS RAYMOND (6).
(2) NGONO ELOUNDOU MARCELLINE MANUELA (6).

Passed in 2 Subjects: 10
(1) BELIBI OMGBA HUBERT (6).
(2) TABI BITOMO ZACHARIE BRICE (4).
(3) MPOM MPAMAN MACK-PAY SEDAR (4).
(4) BEMBA KING ANNETTE ELZA (4).
(5) MEKOUWA CLAUDE AUDREY (3).
(6) ALENOU TSAFACK JOELLE (3).
(7) MBOLE FRANCOIS JUNIOR (2).
(8) AMANCHU CYNTHIA AKUWA (2).
(9) ANDELA ZOUMA NOEL XAVERY (2).
(10) TCHAWOU FRANK MOSELLY (2).

Centre No: 11905 Tenfa Bilingual College Douala
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 21,
% Passed: 91.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) MEBOU NGHANFANG HILAIRE (15).

Passed in 4 Subjects: 3
(1) NDUNGAFACK ADONIS (10).
(2) NZOCHE NAOUSSI LUC WILFRIED (9).
(3) FEUKAM CHEMGNE SYNTICHE LA FORTUNE (4).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) TAZOAFACK GLORY (6).
(2) EFELEFAC REYIAL (6).
(3) ESSANI ERICA (6).
(4) FOWE CHRISTIAN BRICE (6).
(5) ASONGMENGANG ORLIANTINE (5).
(6) NONGMOH GODLOVE NJUA (5).
(7) ASSAH EYOH DANIELLINHO (3).
(8) ASONGANYA ROSINE (3).

Passed in 2 Subjects: 9
(1) NANA BOME SANDRA (5).
(2) TAMDEM KENGNE MARC LAVOISIER (4).
(3) NDOBE LUDOVIC (4).
(4) ASONGU PRINCEWILL (3).
(5) ONGMAYE DE SOKMAK MIGUEL SUZIE (3).
(6) MBAHMUNTAH NOEL TANGONG (2).
(7) FOTSO DJOPGANG HERMANN (2).
(8) KAMWA FOSSI ESTHER (2).
(9) APAHAMOCK GLORY (2).

Centre No: 11927 Government High School Achain-Fundong
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 11940 Government Bilingual High School Bayelle – Nkwen
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 60,
% Passed: 92.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) BALINGWE NOEL ANASEH (16).

Passed in 4 Subjects: 16
(1) LETICIA MURKWE (14).
(2) WRUNDU MARYANN NIH (13).
(3) AYAMBA ELSIE ETTA (12).
(4) NCHAMUKONG SANDRA MBOTIJI (11).
(5) BONGKE NOBERT (9).
(6) AGAAH EVETTE FUNGOIN (9).
(7) NDIFO-FOFOU RANSOME-PARFAIT (8).
(8) KONGNYU GERMAINE YENTOH (7).
(9) LUKONG PRUDENCIA KINYUY (6).
(10) AYUK ESTHER MBONG (6).
(11) AFANAGNIGNI NJOYA ANRE (5).
(12) CHEH TARSILLA ELVARA BIH (5).
(13) CHUNG NANCY BONJEH (5).
(14) WIRKU EMELINDA KINYUY (5).
(15) LUKONG ANTHONETTE SIKEM (5).
(16) KICHAH FAITHFUL MBONG (5).

Passed in 3 Subjects: 30
(1) SAFEH BORIS JAMAN (9).
(2) GHANLANYUY LUIZA JISI (9).
(3) ETOAZIEH MARIE ANOUKOH (8).
(4) VITENSI NESTOR ANGWUH (8).
(5) NGAH EMMANUEL FRU (8).
(6) TANYAH LAZIH DAMARIS (8).
(7) GAMNJE BARNABAS FON (7).
(8) NDIEKEH GIDEON KUBONG (7).
(9) DEMGNE EDWIGE (7).
(10) KWANGFIS JUSTICE (7).
(11) LOVEMOS ATOH (7).
(12) ACHIDI CLARIS LEMNWIE (6).
(13) WIRBA MACRINA KERNYUY (6).
(14) AKATEH FOTAW GILLIAN (6).
(15) ALOBWEDE PENDE DIVINE (6).
(16) NDONYI MAI REWARD (6).
(17) MAZENEGHO MIRABELLE MBUH (6).
(18) FORMAT SIKADI BLESSING VANESSA (5).
(19) JONG KENNETH ADZEMAYAH (5).
(20) TANYIMAJOB FREDDY ADZE (5).
(21) CHE DIEUDONNE SHU AMANWI (5).
(22) TANTO KARL BERINYUY (5).
(23) MBEYH BRAIN AKWA (5).
(24) TANDAP MIRABEL KUKU (4).
(25) RUBI QUASENIE BONJAP (4).
(26) OHMI CYNTHIA NGOYA (4).
(27) MULENG DYMPNA AGHA-ANWI (3).
(28) NDIFOR FON NIXON (3).
(29) CHEMBO BREDFORD MPONWE (3).
(30) SHIYNYUY CLARIS YENSINKEM (3).

Passed in 2 Subjects: 13
(1) JATOR EVEDRINE NGAIMBEM (7).
(2) NTANG EVODIA NSEMFOIN (6).
(3) CHINDO MACELINE NAWANGHA (6).
(4) FONYUY BLAISE VERSHIYI (4).
(5) NFOUH MARC (4).
(6) EVELINE NJIWAH BABAH (3).
(7) BAINKONG MARILYN KEBLE (3).
(8) MCSTEVE NGU FORMUDEH NSANYUI TUMENTA (2).
(9) NYUYWISEMO WILSON NGAIBE (2).
(10) GEMUH EVELYNE WIDINDOH (2).
(11) NGONG DORIS FONYUY (2).
(12) LEKE JOHN NKENGNANYI (2).
(13) AWASIRI ESABELLA NFONCHA (2).

Centre No: 11944 Government High School Ndapang – Pinyin
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 2,
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 2
(1) TENENG GENESIS TENENG (8).
(2) FONJAH DENIS ANYAM (6).

Centre No: 11947 Government Bilingual High School Nitob – Bamenda
Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed: 47,
% Passed: 88.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) BAYA HOSEA (13).
(2) MBUH CARL ZEMA (10).
(3) ONGUM PRUDENCIA YIKURU (8).

Passed in 3 Subjects: 21
(1) TEBON NICLE ABEN (10).
(2) ACHE KEZIAH ENJOH (10).
(3) NEBA DEBORA AKWANWI (10).
(4) PANDITA ATEH NJI (9).
(5) SIMON BEMAHMBUH (8).
(6) KANJI SONIA NKOH (8).
(7) AKAM VALERY TAMUAN (7).
(8) NGYIA BENIS AKWANWI (7).
(9) UMEIKAI OLIVER NDIFON (7).
(10) NDUM WALTERS AWOM (6).
(11) ANDONG NGUM SHANTAL (6).
(12) KHAN DESMOND MULUH (6).
(13) ALIEH NORINA NGWA (5).
(14) MBEB CARINE YOHNGHO (5).
(15) WIRSUNGRIN CONFIDENCE DZERNYUY (5).
(16) TUMASANG STEPHANIE BI (5).
(17) ETOANDANG BERLINDA EDONGIDEK (5).
(18) MBIONYI COURAGE KONUI (4).
(19) TENGU LOUISE AGWETANG (4).
(20) TEYIM FELICIA FONGWI (4).
(21) CHIYU CARINE (3).

Passed in 2 Subjects: 23
(1) TACHOK BRUNO MBAHKURAWAN (8).
(2) ANDUSA JULLIETTE AWAH (5).
(3) MUMA TCHE MAXWELL (5).
(4) NFEIMOH DERICK NJETEH (5).
(5) TEM CLINTON MIH (4).
(6) OTIOH HELLEN ABANG (4).
(7) BINDA HELENOR ENGOH (4).
(8) TEKWE LARRISA ENNIH (3).
(9) ATEH BLESSING FON (3).
(10) MUFU JULIUS FORGWE (3).
(11) FORTSOP NGUNYI MIRANDA (3).
(12) MBANGWEI OSCAR MBANGWEI (3).
(13) MBUKUH LINDA NGWI (3).
(14) ENCHO STEPHEN TATAW ENCHO (3).
(15) FRU PRICEWILL AKUM (2).
(16) NDAM BERTAIN (2).
(17) ANJEH AGNESS (2).
(18) MBAH MOURINE AMBOM (2).
(19) FORNGWA SYDONI FRI (2).
(20) FRU KELLYPRIDE KIEN (2).
(21) NDUM LILIAN TEMBECK (2).
(22) ENJEH CALINE OTIM (2).
(23) FABRICE NDANJO BAWE (2).

Centre No: 11949 Tah Comprehensive High School Bamenda
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 11950 Bamenda Special Centre
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 4,
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) FUL FRANCIN FAVOUR ANKINIMBOM (14).
(2) KESAH PRINCELY NFOTOH (12).

Passed in 4 Subjects: 1
(1) KUM NJI DESMOND (13).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) BANADZEM GOODNESS KINYUY (2).

Centre No: 11952 Multi Purpose Education Annex Mile III Nkwen
Regist: 55, Sat for 2 or more Subjects: 55, Passed: 22,
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 10
(1) CHIA JOASH NSOM (7).
(2) OTABELA MARION NFONJIA (7).
(3) WIRBA COLETTE SIKEM (6).
(4) TOH DOROTHY NAWEH (5).
(5) TAMUNTING PATRICK TANUI (5).
(6) ALOMBAH AKWESE LOVELINE (4).
(7) PATRICIA FULAI DIANGHA (4).
(8) VENEGHO VANESSA WONDOH (3).
(9) CYRIL VERNYUY LUKONG (3).
(10) NFOR NESTOR MASSA (3).

Passed in 2 Subjects: 12
(1) LYDIA LUNGNIKE BIRAM (4).
(2) NGONG SIMPLICE FUL (3).
(3) CHUO SANDRA NJAH (3).
(4) MAINE ERICA BERINYUY BIMELA (3).
(5) JINVAB CAROLINE KERI (3).
(6) SUSI BERTHA (2).
(7) VEMENJUIE VERA CEVINTENYI (2).
(8) GILIAN BENLA FAI (2).
(9) ENI AGENES NAMSE (2).
(10) NTOH MUCHU VANDOLINE BOUHNYI (2).
(11) MIFFOUMISSUI MARIE LAURE (2).
(12) NCHIA SAMUEL FONGOH (2).

Centre No: 11957 Government Bilingual High School Mbankuong
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 3,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) NKWANUI DICKSON NKEH (7).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) NUPUKU MUHAMMAD MICHUGOYO (3).
(2) NDIMUTANTEH VICTOR FONSOH (2).

Centre No: 11962 Standard Academic Comprehensive High School Ndop
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6,
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 3
(1) JUMA FRANKLIN BABILLA (8).
(2) JANET BANDIN KILI (8).
(3) NDIFOR CLAUDETTE NYOHWEYERI (4).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) MENAP AYAMBA B. SYNTICHE (5).
(2) MUNTONG OLIVIA BECHISIE (3).
(3) SAMA DIANA FUHNJEM (2).

Centre No: 11966 Redemption Comprehensive Bilingual High School Ekona
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 5,
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 3
(1) PRINCEWILL MBACHAM AKANJI (13).
(2) DELAND UTONO AWEZINE (5).
(3) EWALE EBONLO OTTO JOEL (4).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) ROSE NDIP EGBE ESIKE (4).
(2) AMBUAKWE LUCY (2).

Centre No: 11969 Unique Bilingual Comprehensive College Yoke Muyuka
Regist: 119, Sat for 2 or more Subjects: 117, Passed: 39,
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 13
(1) NKENG AUGUSTINE NTANG (7).
(2) ATAKEM DORINE EYIFUH (6).
(3) ASHU ALAIN ETAH (5).
(4) NJONGE SUSAN MBOTA (5).
(5) CHE ANDREW BIKOM (5).
(6) EBOT CALSON ATEM (4).
(7) ASONGNWA JUNIOR AWUNG (4).
(8) NJOH SHAVERNAZI AKAPBAYA (4).
(9) MOUDIO RICHARD DIKOUME (4).
(10) ETA LUCIA ACHELEAKO (4).
(11) NJI HENDRINE ETAH (3).
(12) NDI FELICITAS ANGUM (3).
(13) DAGA PRISILA AWA (3).

Passed in 2 Subjects: 26
(1) NGOH ZONYUI EMMACULATE (6).
(2) EWANG NDOH JUNIOR (6).
(3) BRUYA ALINE FORMARA (5).
(4) MUYAH ERIC TEKUH (5).
(5) MARVEL AGBOR ENOH (5).
(6) ATEMAFAC GLORINA ANYICHAP (4).
(7) ATEM ELIZABETH EYONG (4).
(8) ELONDO MARTHA (4).
(9) MARY-JAMES NGO GWETH (3).
(10) KEDZE CATHERINE NJIE (3).
(11) ESOH GLORY KUMBONG (3).
(12) IJANG CLARIS TITA (3).
(13) TJEGA II ESTHER PIERRETTE (3).
(14) NGWANAH ROSTANG FONYAM (3).
(15) ELISABETH JOKI NDIBA (3).
(16) NONJANG ALOYSIUS NKAFU (2).
(17) ATANGA HILDABRITA ARINENG (2).
(18) MELVIS NGOMINYI MENTONGA (2).
(19) NGOH CECILIA EMMANUEH (2).
(20) DANGANG NGAMENY ROMEO (2).
(21) EMILIENNE AKI ETTAH (2).
(22) MBOH MANASSEH ABANG (2).
(23) TIMBEN BEATRICE AMBAN (2).
(24) CHE CYPRIAN MBENG (2).
(25) NTONGWE GARAGA PIERRE (2).
(26) ACHIKARA NADESH UBUIDOH (2).

Centre No: 11972 Oxford Academic Complex Tombel
Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed: 23,
% Passed: 67.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) NKEM JOEL ASSOH (7).
(2) TABE STEPHANY NGOUMENJE (6).
(3) YIMGA WANDA SONITA (5).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) EKINE AKANG AKANG (8).
(2) MBWENZE NGANE (6).
(3) MBONG NELSON NTUNGWE (6).
(4) NDUGE NDIME BENICE DIELLE (4).
(5) SALLE SOLANGE MESINZE (4).
(6) ELVIS ENOME EKEME (4).
(7) EZIA CICIL FOY (3).
(8) CHA NYINCHO JEVIS (3).

Passed in 2 Subjects: 12
(1) NGULLE LYDWIN ESUNGE (6).
(2) ENJUNG COLLINS AMBANAKU (4).
(3) SHEY PRECIOUS BONGNYU (4).
(4) NJOMO CHOMELANG IDRIS (4).
(5) NCHIA KINGSLY SAM (3).
(6) VALENTINE CHINEDU IWUNZE (3).
(7) DIONE FAITH (2).
(8) NTUNGWE ADELINE MBOLLE (2).
(9) NDEMEN MARIE JOSE (2).
(10) ETEGWE EFETY JILLS (2).
(11) NTOKO IDA AHONE (2).
(12) NTOKO GLORY MERCY MENONE (2).

Centre No: 11992 Nkomo Meatur External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 56,
% Passed: 50.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) BIMELA EVANS BINSINLA (8).
(2) NDO ENSTEIN CHEO (8).

Passed in 4 Subjects: 15
(1) KAMDOUM PEGOU HERVE MAURICE (11).
(2) DJEUKOUA TCHEKAM WILLY PARFAIT (9).
(3) WOMEGNE MYRIAM ANTONIE (9).
(4) BONNY MATANDA JEAN JACQUES RAOUL (8).
(5) MUSI BRANDON FOYAM (8).
(6) KOMA MINYEM JEROME MARDOCHEE (8).
(7) WOGUIA KENMOGNE WALKER ALLISON (8).
(8) AMOUGOU BIHINA MARIE EMMANUEL (7).
(9) TOUKEM YOUDOM KAMGANG JENNIE (7).
(10) LUKONG FAITHFULNESS KINYUY (7).
(11) TIKI MARIE-NOEL MBUA (5).
(12) SAMTAM CLARISA GUTEH (4).
(13) MUNSI FLORENCE MBANI (4).
(14) NKOUDOU EMGBANG CLEMENT VITAL (4).
(15) ANEMBOM ATOH CHRISMEGAN (4).

Passed in 3 Subjects: 14
(1) MEKUE KAMDEM KELIANE GRACE (9).
(2) TABI ELKIS MBOH (9).
(3) DJOUHOU KENNE ANTOINETTE CHRISTELLE (7).
(4) BOLO BASSI HUBERT NICOLAS (7).
(5) JEMEA YANKAM MOTOBA (7).
(6) BANACK LIBALLA JEAN MARC (7).
(7) SALLE YOGO MARIE LOUISE (7).
(8) MBANG SMITH AWOH (7).
(9) NDIOMO CHARLES FABRICE (6).
(10) EBAI TAKO LOIC ARMEL (6).
(11) MBAH JACKLINE ENGONWEI (5).
(12) ABEN NGA MARIE ROSE (5).
(13) NJELEUVE MAXCELINE NDESI (4).
(14) EBAI MATAKU BRIGHT (4).

Passed in 2 Subjects: 25
(1) GUY EITHEL SAM DIBASSO LANKE (6).
(2) KENGNE FOTSO SAUREL (5).
(3) HEGA ANNIE ERIKA RACHEL (5).
(4) TCHINDA MOUAFO PIERRE EMMANUEL (5).
(5) SUH PAULINUS TOH (5).
(6) NDZEH BLESSDED NJUH (4).
(7) ADELINE AWO NDAH (4).
(8) TCHEUHIM LONFO FADELLE LAURE (4).
(9) DJANGHER AMATI OLIVIA (4).
(10) ADIA REINE MICHELLE (4).
(11) TIOMELA NGOUANE SALOMEY (4).
(12) MBENGONO ZEE LAURENTINE DANIELLE (4).
(13) SIAPDJE TCHOMKEM ORNELA INGRID (3).
(14) NASTICA LUM (3).
(15) AKONO INDENGUE BLANCHE PATRICIA (3).
(16) WAFO FONGUE CHRISTIAN LANDRY (3).
(17) CHO HASLE FRU (3).
(18) LEUMEDJIE TCHOKOTCHEU VANELLE (3).
(19) FOTSING YOUMBI FRANCHESCA (3).
(20) NGWANKFU YELENA CHUYE (3).
(21) NOKAM TABOUE MARGARET BERNIE (2).
(22) NKOUM AMBOULE NESTOR AIME (2).
(23) ABONG FRU MELVIS (2).
(24) AWAH VANES-LARIS NA-AH (2).
(25) MANGA ESSOUMA LAURENT CYRILLE (2).

Centre No: 11993 Mbanga External
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 2,
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) KUH CARINE BIH (3).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) ESIDEM DAVID JAMES (7).

Centre No: 11994 Minkwelle – Bonaberi External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 6,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) TOGUEM WAFFO DRISS HARLAN (10).

Passed in 2 Subjects: 5
(1) TEKOH EVELYNE ANGUM (4).
(2) MAMBO SAMUEL CHRISTIAN (4).
(3) SIRRI TAMASON ARMELLE NKIRU CHILAKA (3).
(4) NDZINGWARNYA NEVEYS NDZI (3).
(5) TAKOH JUNIA ETOW (3).

Centre No: 11995 Bepanda External
Regist: 176, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed: 64,
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 5
(1) YAI CHRISTOPHER BISUH (7).
(2) BELINDA BONGMOYON (7).
(3) SONNY – BRIGHT EZIAGHA TEGHA (6).
(4) TSASSI AGATHA IBE (5).
(5) ENOW CECILIA MAKIA (4).

Passed in 3 Subjects: 22
(1) FOAM SOKOUDJOU SERGE PERRIN (8).
(2) EHO ELNA HERIETA NDOBE (7).
(3) SABUM VICTORY YOUNG (6).
(4) FRU MANGWI NOELER (6).
(5) NDI ELSIE RINGNYU (6).
(6) BILLE GEORGES ROMUALD (6).
(7) TANYU BETILLA NKFUNJI (5).
(8) DJIEUCHEU NOUBISSIE VICTORINE (5).
(9) NSANU GLADYS AKONGNWI (5).
(10) ONGMEMB CLARISSE (5).
(11) NDENECHO BERYL NEH (5).
(12) ASANJI DESMOND ASANJI (5).
(13) NWECHAH NICAISE BESONG (4).
(14) STEPHANIE MOH TOH (4).
(15) DIENGU CENTEGE ESAMBE (4).
(16) GUIBUI CLOVIS FUMBESE (4).
(17) FORSAP INNOCENT NKEMBO (4).
(18) BAKAM CHANCELINE (4).
(19) NGONDE MICHAELINE SUMELONG EBUDE (4).
(20) NDOUMBE NDJENG VALDEZ POLLY BELL (4).
(21) CHU YOLAND SIH (3).
(22) NOUMBI CHRISTELLE JOELLE (3).

Passed in 2 Subjects: 37
(1) NKUO PASCAL TUMBONG (7).
(2) NEGUEM FOTSO NICOLE MERVEILLE (7).
(3) NJOBE FARIDATU DZERLAMU (7).
(4) ANGELIE YOLLO NGOMBE CYNTHIA (6).
(5) BEKOE MANYANYE STEVE LOIQUE (5).
(6) SIEWE DOMINIQUE ARMELLE (4).
(7) EBOT BAMA MBENE JUNIOR (4).
(8) GUIFO ZOMBOUDEM DANIELLE ROSINE (3).
(9) KAMGUE ARMAND (3).
(10) GODSWORD ELEBEORUSA (3).
(11) NAMBU MAURINE MUJUO (3).
(12) SAMARI MELVINE JABNWI (3).
(13) SICKE MANGA MBASSA DIANA (3).
(14) ELONG NZITONE LEROUX (3).
(15) NDIKUM MODESTINE FRUNDE (3).
(16) TATAH ELVIS BERINYUY (3).
(17) NJUMA REGAN TATANA (3).
(18) TATAH SIDONIE YIINYUY (2).
(19) NANA STEFFI ORIANE (2).
(20) AGBOR SPENCER MBU (2).
(21) NYONGUO DORIANNE AMBULA (2).
(22) WOBNYONGA FRANCINE BAKUNNA (2).
(23) NKENG TAKU SANDRA (2).
(24) ANGEL SERAFIN LOBEDE KOSSI (2).
(25) LUMFRU TIBUI ANNE MARIE (2).
(26) FRED STANLEY KABWIN (2).
(27) BESUMBU GETRUDE MAMBE (2).
(28) EPIE WILLIAM ESAPABONG (2).
(29) ASONGANYI ROMULUS MATIKE LITUMBE (2).
(30) FONGOCK EUDAS FONGWA (2).
(31) FEIN LOVELINE LEUDRA (2).
(32) NEYEH BERINYS KANGMIA (2).
(33) NKENNE CHEFFEU FALLONE IDELLE (2).
(34) NKWI LANDIS PHUNGEH (2).
(35) NGUM SIDONNIE AMABO (2).
(36) DEUMENI NGAKO RODRIGUE (2).
(37) KEJIKA MARY – ANNE (2).

Centre No: 11996 Mabanda Douala External
Regist: 71, Sat for 2 or more Subjects: 71, Passed: 26,
% Passed: 36.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) DIKONGUE III ALBAN ULRICH (8).

Passed in 3 Subjects: 7
(1) MONIQUE BOSAMBE (7).
(2) MFETIE LEILA (6).
(3) MIMO KUMO MERVEILLE MEKYOR (6).
(4) KOSSOCK BEBOUNE VERONIQUE RUTH (5).
(5) NFONGOH DERRICK NGWA (4).
(6) AICHATOU DJIBRIL BEN LAOUSSA (3).
(7) MA-ABOH PRISCA (3).

Passed in 2 Subjects: 18
(1) MONNY NGUESSI JULIENNE SAMANTHA (5).
(2) LOUPIE PENTE REINE (5).
(3) MAJIA NCHANJE FADIMATOU (5).
(4) APIAFOR NDAMATIFOR BLAIS (4).
(5) MBAKOP TCHOUNKEU FABIOLA DANIELLE (4).
(6) KWETI ELECTA AREMBOH (3).
(7) ELONG ENONGUENE MIMOSETTE (3).
(8) NGWA ALICE MANKAA (3).
(9) MEKOUOH PETAPA NATACHA (3).
(10) MBAH LOVELINE ALIEH (3).
(11) MANIDEU KAKIEU SORELLE STALINE (3).
(12) KEMAGNA TCHAKOUNTE ROSELINE BIBICHE (3).
(13) MBI BLESSING ENOW (2).
(14) TENDEM PATIENCE (2).
(15) CHANGBUIN FRANKLIN RINDA (2).
(16) MPOMBEU BELMOND (2).
(17) CYNTHIA NJEMYOGKE SHIWO (2).
(18) TSOPKENG FRANCK ARNOLD (2).

Centre No: 11997 Njenka External
Regist: 83, Sat for 2 or more Subjects: 83, Passed: 23,
% Passed: 27.71, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 8
(1) NGU TATSAH EMMANUEL ANGWI (8).
(2) NAHVOMA MIRRABELLE TAFOANG (8).
(3) NGWAYANG ROLLAND PENN (8).
(4) BISONA EMELDA FAVOUR (7).
(5) DOBGIMA LESLY (5).
(6) GADINGA CLINTON DINGA (3).
(7) PATIENCE BENYELA MANYI (3).
(8) B0BGA ESTHER WAKUNA (3).

Passed in 2 Subjects: 15
(1) AWAH BENIS AGUM (3).
(2) TATANG CARON NDIPNU (3).
(3) HAMA ADAMA ISHAGA (3).
(4) NAHLELA GILIAN NAHPA (3).
(5) YUTIAMBO MINEVA (3).
(6) SAMKIAH JOSEPH CHE-MUNJONG (2).
(7) MUKUM ONIEL KEHBUMA (2).
(8) CLARA ANDINWO (2).
(9) EKIAMBERE FRANK ACHAKI JUNIOR (2).
(10) BENYELA NGOMBIGA JACKSON (2).
(11) NKUITEUT WATAT ALVINE GEOGETTE (2).
(12) TAKA SIMON MBAH (2).
(13) NAHJELA ZITA TITA (2).
(14) AKEM MILA TANGU (2).
(15) LEBAGA LAWSON NKONGMBED (2).

Centre No: 11998 Munyenge External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4,
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) ACHO BETRAND (4).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) HENRY ABENG BUA (5).
(2) ATEMNKENG SIMPLIS NDELUAKE (2).
(3) NGASSA KETCHA CHARLES (2).

Centre No: 12000 Ngusi External
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 8,
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 6
(1) MBOGE PATIENCE NTUKE (8).
(2) UJEI LAURENCE ENEIGHO (5).
(3) EKOSO NADESH NKWELLE (5).
(4) EMEH STEPHANIE NZIEH (4).
(5) BWESE DESMOND MUABE (3).
(6) EMEH QUEENTA NYUNGE (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) NGALAME DERICK NKEDE (2).
(2) TABOT MIRANDA NING (2).

Centre No: 12001 Bakundu External
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 12002 Mambanda Kumba III External
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 4,
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) MASANGO FRITZ MUKWELE (4).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) AGBOR HERNADEZ CHESAMI (4).
(2) AMUNDAM EMMANUELLA FORTU (3).
(3) KUEKO RIVIERE SIMO JOEL (2).

Centre No: 12003 Krammer External
Regist: 215, Sat for 2 or more Subjects: 215, Passed: 55,
% Passed: 25.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) ELANGWE INDIRA SHELSIE BOSINGA (5).

Passed in 3 Subjects: 14
(1) IHEANACHO KYRIAN EZIONYINYE (8).
(2) MBENG DYLAN NFORNYOR (8).
(3) TABI LINDABELL BESSEM (5).
(4) NANGOH PAUL EKOMBA (5).
(5) GAMJE SONITA NGWANYA (4).
(6) FONGANG SYNTHIA AMBO (4).
(7) MBAH ODETTE ANOH (4).
(8) BEYONGO FRANKLINE ESONO (4).
(9) NJIMELEKI BRENDALYN (4).
(10) MBAYITI COLLINS MOKUBE (4).
(11) ETOH NGAJIEH CLAUDINE (3).
(12) MOKOMA DANIEL ITOE (3).
(13) KUM ANNA OWI (3).
(14) EBANECLINTINE ETONGWE (3).

Passed in 2 Subjects: 40
(1) NANJE NELVINE NANJE (5).
(2) MESEMBE NARDINE DIOR (4).
(3) ESONO VICKRAM (4).
(4) LEVIS MINDAKO TEBOH (4).
(5) APAH CHRISPOS ANJO (4).
(6) AKAMAH HANSEN MOTALE (3).
(7) LOBE SAMUEL ABALA (3).
(8) AJONG OKU PAMPHILE (3).
(9) TEBOH BRENDA ANWI (3).
(10) NJAWELI MAURINE (3).
(11) EDIAGE EDIE RONALD (3).
(12) ETUGE MBULLE VIVIAN (3).
(13) NEYO-NABATO NAKERY MITTERAND (3).
(14) HOCHEME HERMANN MEWANU (3).
(15) NTUBE ETUMBE RACHEL (3).
(16) EWANG NZAME TONNY (3).
(17) OSIH LEONEL (3).
(18) AYUK CERELINE NDEP (3).
(19) ASHU JONAS BAIYE (3).
(20) SAKWE ODILIA MOSUME (3).
(21) CHI MAXCEL TANYI (3).
(22) MBAH HERASMUS BIGGAM (3).
(23) SULIY EMILE FANYUY (2).
(24) ANDUMU TERENCE EKALE (2).
(25) EKOKO ROSETTE IYA (2).
(26) ITOE MICHAEL NGOE (2).
(27) BISONG ROLF KWOBOR-TUKU (2).
(28) AGBOR SUSANNE ASHU (2).
(29) ESONOH BEATRICE NYANDO (2).
(30) AYUK ARREY TABOT SAMUEL (2).
(31) AMBE DELASHEL’S TICHUANG (2).
(32) ACHARE BENSON EGBE (2).
(33) MOKUBE MAGDALINE OBOLI (2).
(34) NGUM MARIVON (2).
(35) BESINGI MAGELLAN NJUME AJASCO (2).
(36) MBOTE MARY-ANN BAWERI (2).
(37) APANA DELPHINE AMAH (2).
(38) AKPE JANIE EBAI (2).
(39) OGHO EMELDA AMOH (2).
(40) AMINYEN COMFORT FONGYEN (2).

Centre No: 12004 Malende External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5,
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) PRODENSIA BIH FARINKIA (8).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) EMELIA BESEM ASHU (4).
(2) EBULLE MBAH MELANIE (2).
(3) TAH PAVEL MUGAH (2).
(4) NDIFOR NGELUH CLARISSE (2).

Centre No: 12007 Azire External
Regist: 154, Sat for 2 or more Subjects: 154, Passed: 59,
% Passed: 38.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) ADEL ENJOH AKENJI (19).

Passed in 4 Subjects: 4
(1) NKWEJE GHISLAINE GAEL (9).
(2) KAH TRACY MENAH (8).
(3) ANWI CHRISTINA FONJE (7).
(4) SAMA MIRABEL KAH (4).

Passed in 3 Subjects: 25
(1) OKIA RICHARD NDIP (9).
(2) DINGA KENNETH KEBUMA (8).
(3) BANWKE PERIS OMAROU (7).
(4) FRU MONICA NCHANG (7).
(5) AFUMBOM PHYLLIS FUL (7).
(6) CHE MANDARI LINDA (7).
(7) GWANKEM BROWN-HILDA PENKWANG (7).
(8) MBUH SOLANGE MESHI (6).
(9) ABIA SYLVIA AWEIBIA (6).
(10) ACHU BRACKNELL AMUNDAM (6).
(11) NAHSANG DESTINY (6).
(12) ANYAH ALICE (5).
(13) NJI FRU KELLY (5).
(14) LANTEH CALISTA BAHTINYUY (5).
(15) AFONI YENNIKA GYONNE (5).
(16) NDANGOH JUSCALINE NABILA (5).
(17) KUM JACKSON ANANG (5).
(18) VICTORINE AMBANG NDUM (4).
(19) NGONG CLARINE ALEASAHMBOM (4).
(20) TSI AMBAM (4).
(21) NDEH SANDRA ANIM (3).
(22) HONORINE KAH SIKOD (3).
(23) MUNA SOLANGE TINYA (3).
(24) KONFOR COMFORT NJINYA (3).
(25) NDIFON REJOICE TININLAH (3).

Passed in 2 Subjects: 29
(1) FON CLUDATE BIH (6).
(2) NJINJOH BRENDA MBONGE (5).
(3) ANDONG DIVINE (5).
(4) ENOW BRIAN NKONGHO (5).
(5) KUSONA SHARON (4).
(6) AGBOR TABI TERENCE (4).
(7) ASHU TANYIASEK (3).
(8) SUH VALERY AWAH CHEBESI (3).
(9) AWA PRIDE MULUH (3).
(10) CLODET NJENU TAITI (3).
(11) EBONG DORETTE MESANG (3).
(12) BAKWO PEACEFUL NCHIE (3).
(13) TAKOH CHANCELINE AMECK (3).
(14) TASAH YIMEFACK EUGENE (3).
(15) BLANCHE BEI ACHA (3).
(16) TEGHA MERCY MEGHA (3).
(17) LENYAH VIRGINIE (2).
(18) FON MANSFIELD AWOM (2).
(19) ANENG FESTUS ACHU (2).
(20) ASAHTINE HONORINE AWOH (2).
(21) FON VASCODIAN TAKEH (2).
(22) TANDA JUSTICE ASAAH (2).
(23) BAH-ABONGA CHRISTINE FOKUM (2).
(24) NDE JOCELYNE BIH (2).
(25) AKWANWI BLANCHE SHU (2).
(26) BIH BLANCHE ANYU (2).
(27) AKARA JULIATA ABIT (2).
(28) TALIAH ANITA NGWE (2).
(29) AWUH ADEILA ADA (2).

Centre No: 12009 Ebonji External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 3,
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 3
(1) MEBUNE CYRIL ENANG-NGEDE (2).
(2) ASOH VAN-KELVIN KWENE (2).
(3) ELUNG NJABE DERICK (2).

Centre No: 12017 College de la Responsabilite de Nyalla Douala
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 6,
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) FOTSO FOPPA BLERIOT MERCY (5).

Passed in 3 Subjects: 1
(1) MBEM FAUSTINE (5).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) DJIEYEP TCHOKOTEU LYNDA CHRISTELLE (6).
(2) ELOME PATRICK GEORGES (4).
(3) ELOME ALICE LAURE (3).
(4) .NTUMJUNGAM AICHA LEILA (3).

Centre No: 12031 Mont Koupe College Nkongsamba
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 12,
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) EBUKE PATIENCE MBO (11).

Passed in 4 Subjects: 2
(1) ERNESTINE NDAPNDO (7).
(2) AKUAKO IRENE NKOKE (5).

Passed in 3 Subjects: 5
(1) AKISSEH-NNOH CASENDRA MESODE (6).
(2) SIGNING GERALDINE FLAURE (5).
(3) ZUKO FEUGAIN FRANCLIN JOEL (4).
(4) SAFFY DORRING (3).
(5) TABONG IVO CHINEPOH ZAMA (3).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) ETOUDENG NINA GENEVIEVE (4).
(2) CHRISTABEL SEVIDZEM (3).
(3) MENGWI CYNTHIA (3).
(4) NANGMOU MBIENDA MARLENE THERESE (2).

Centre No: 12038 College Luc bell Douala
Regist: 50, Sat for 2 or more Subjects: 50, Passed: 27,
% Passed: 54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) KAMENI DJIALEU PIERRICK GILLIAN (11).
(2) NJI BLESS CHE (9).
(3) NKARYOLO SIDONNE (7).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) EWANGE NJENGE EDINE DIONE (9).
(2) KWESSI KONGUEP DIMITRI (7).
(3) ANGWE WALTER TAH (6).
(4) MUNKI CARINE NFORCHI (5).
(5) PIUS NNANE MATIKE OKAH -NNANE (5).
(6) NTONGWEN MARION (4).
(7) EMANI BRICE JUNIOR (4).
(8) NGEFAC ROLANTINE (4).

Passed in 2 Subjects: 16
(1) NCHANJI JONES NKERBU (6).
(2) MOGUEM NGIMAGHA LENA-ANGELA (4).
(3) ECCLESIASTE WOUYANG FARALI WELEY (3).
(4) PROMISE TIMAH TANWANI (3).
(5) MAHAMAT MAHAMAT (3).
(6) ODI ETEME LOUIS PAUL (3).
(7) MOUGA TCHOKONTE CHRISTELLE BLANCHE (3).
(8) MANKA SYNTHIA ACHU (3).
(9) HAWAOUH GODE (3).
(10) NGUEGANG TSAGUE EDITH CRESSON (3).
(11) BOULI PROSPER JUNIOR (3).
(12) TIMAH CARINE FAITH TIFUH (2).
(13) TAKU ATABONG MELISA (2).
(14) ARREY MATILDA EYONG (2).
(15) KAMGA TIENTCHEU LAURE PATRICIA (2).
(16) NDUM NARISIA ANYEN (2).

Centre No: 12040 Integ Bilingual College Douala
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 19,
% Passed: 79.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 3
(1) KEVIN OBASI KALU (12).
(2) KPOUMIE MOUNSEBE HAMED MOUNIR (9).
(3) HANNAH AHUDIYA OKENWA (8).

Passed in 3 Subjects: 7
(1) ATOUBA ISEN CHRISTINE STEPHANIE (10).
(2) LINDA OKEKE (6).
(3) DINYUY DALISATU (5).
(4) CYNTHIA GAYAMGHA (4).
(5) DJEMMO TCHUENKAM DANIELLE URSELLE (4).
(6) CLIFF JORDAN BALEP (4).
(7) OGBONNAYA INA (3).

Passed in 2 Subjects: 9
(1) NTOLLA PAUL ARIEL BASSONG (4).
(2) MOUKOKO MONDO CHARLES IVAN (3).
(3) DERICK MAHNGEH NYAH (3).
(4) AMINCHAP NGEMZE YVES HEUNG MYUNG (2).
(5) ROSE ONYEANI NWOKE (2).
(6) BINONG ELISABETH C. KARIS (2).
(7) NGWEH FALON NGWA (2).
(8) CHE GENEVIVE MAH-LUM (2).
(9) MBALLE GILLES BORIS (2).

Centre No: 12042 Ivan Bilingual College Bonaberi Douala
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 1,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 1
(1) BARTHA NGODY (2).

Centre No: 12055 Mikellins Bilingual Comprehensive Hign School Bambalang
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 6,
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 2
(1) NKEH JUDE AMANCHO (4).
(2) SHANUI HENRIETTA LENGNUI (3).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) TAMINYIEN ROLAND (6).
(2) NDUIMUFONLUE DESMOND PIMEIH (4).
(3) MBAH IRENE NUIGOH (3).
(4) SYLVERINE YAMIGHANG (2).

Centre No: 12059 Progressive Comprehensive High School Tiko
Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed: 28,
% Passed: 84.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 3
(1) EKUKA DERICK MUKUNDU (21).
(2) COLLINS CHUKWU EBUKA NWOBODO (14).
(3) BANLA EVANGELINE NAYEK (13).

Passed in 4 Subjects: 7
(1) ENJOH VANESSA MBANGE (10).
(2) AGBOR EMILIEN NCHONGHOTAKANG (10).
(3) WANDJI FANWI SANDRA INGRID (8).
(4) BIH PAULINE NDENECHO (8).
(5) LEKE BLANDINE KUNGANG (8).
(6) LOLA EBELLE NJAWE (6).
(7) TAMBE KELLY ETA EYONG-NDIP (5).

Passed in 3 Subjects: 9
(1) NDUM GENEVE TABI (8).
(2) ESOE ELIZABETH BEDIE (7).
(3) BRANFORD SALIM NJICHO (7).
(4) GLORY NGWAH EGBAH (7).
(5) NGWANG JEMIMA BERINYU (5).
(6) AGBOR BENTON EGBEMALENG (4).
(7) ANNA MOJOKO MOTUBA (4).
(8) IKUNGA FABRIZE WABANGA (3).
(9) SALLY NSUANY OSONG (3).

Passed in 2 Subjects: 9
(1) BESONG BORIS NDIP (8).
(2) RICHARD MOKA MOKOSSO (4).
(3) ENOW TAKOW DANIEL ENOW (4).
(4) SHIRLY KUNA SAMA (3).
(5) DECONESS OKON DICKSON (3).
(6) NDOH CARMEN MANGE (2).
(7) JABEYA RUTH LIMUNGA (2).
(8) JABEYA ELIZABETH JOFI (2).
(9) TANGWA JOY-WILFRED ALEMZUNG (2).

Centre No: 12069 Sic Mendong External
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 7,
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) LEKEAKA BRANDON BECHA (15).

Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGO GWEI DIANE BRENDA (8).
(2) DAMOU ARTHUR VANECK (5).

Passed in 3 Subjects: 2
(1) KUM NJI ADELINE (3).
(2) NJIKANG PEGGY MESANG (3).

Passed in 2 Subjects: 2
(1) FOMENKY PEACE-PEARL DIONE (3).
(2) NGO BISSEE ROSINE REINE FAUSTINE (2).

Centre No: 12070 Mimboman External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 47,
% Passed: 52.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBAH KAMSU LOIC (11).
(2) LANGA ARMEL OMER JUNIOR (7).

Passed in 3 Subjects: 18
(1) ZOANZEWE JEAN CALVIN (10).
(2) ADIONG’NO KOTCHO ALVINE THERESE (8).
(3) BOGNE ATEUMENA STANIS DOUGLAS (7).
(4) KENFACK TAKENGNY ROLANDE LESLIE (7).
(5) NJONG CLIFFORD SANGNYUY (7).
(6) CHAFAC PRINCEFRED NDEMAZA (6).
(7) ZENGUE ADA MARCEL JUSTIN (6).
(8) NKWENTI SOLANGE MAFOR (6).
(9) MAFOWE SOH EVANIE (6).
(10) NTOUAL KOUNOU ARLETTE PAMELA (6).
(11) NGOUHOUO PEKA YAYA (6).
(12) BALIABA NARCISSE (5).
(13) MBIDA AKONO FRANCK ARMEL (5).
(14) TAKEMTI NOUMO KENFACK CHAMBERLIN LE CHRIST (5).
(15) MBE MOIFFO OSIRIS ULRICH (5).
(16) MBALA AWONO NICOLAS EMMANUELA (4).
(17) TACHE BLESS NDICHICK (3).
(18) CHEKAM NGAMBU BERRY AIME LAURE (3).

Passed in 2 Subjects: 27
(1) NONO LEO CHARNELLE (8).
(2) MAWE TABELA CYNTHIA RUTH (8).
(3) KENFACK NOE LANDRY (6).
(4) DONGMO SONIA (5).
(5) SOH FONGANG LIONEL CLINTON (4).
(6) MATSINKAM SOH YANELLE PAMELA (4).
(7) NYABEYEU RANDY WARMER (4).
(8) BASSOMO OBAMA STEPHANEIE (4).
(9) NSOUMOU MBESSE ROMAIN (4).
(10) NGUISSI OSCARINE (4).
(11) NANA LUCIEN ARNAULD (3).
(12) TCHAMABE TCHOKOUANI ORNELLA URSELLE (3).
(13) TCHENTCHO A. TCHENTCHO FRANK STEVE (3).
(14) DONG A MEKANG FRANCKY VICTOR (3).
(15) TEZONGANG FONGANG DASILVA (3).
(16) MANDOU NSANGOU BALKISSOU (3).
(17) NDIFORKWAH LESLY NGANGHOMBURI (3).
(18) MBAFOR SERAPHINE AMANDA (3).
(19) BISSA ATANGANA FRANCOISE DEBORAH (3).
(20) FEZEU TONSI MANUELA AUDREY (3).
(21) TANYI NOUBI CINDY JOANA (2).
(22) ZINDI ZANGA ARIANE LAETITIA (2).
(23) ZANGA ZANGA GINO DIDIER (2).
(24) ENYEGUE ONDOUA MARIE JOSEPH PERRIN (2).
(25) TCHEMMOE ORLY DOROTE (2).
(26) FOMBY FOMBY AUBIN LE ROI (2).
(27) BAKO NFONTI ZAHARATOU (2).

Centre No: 12071 Ngousso External
Regist: 84, Sat for 2 or more Subjects: 84, Passed: 42,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 2
(1) AKWESEH NOELLA (8).
(2) ANGELA BIH (5).

Passed in 3 Subjects: 15
(1) WILLIAMS ASAAH TEKERRG (8).
(2) YIYI DESMOND LENJO (7).
(3) TRESOR MANTO NGOUGNOU (7).
(4) TALU CLOTHILDA KUIGHA (6).
(5) AYUK SAMUEL ENOW (6).
(6) ABANG ABANG SEMENGE (6).
(7) FOKUM MODESTUS NIBA-BILLA (5).
(8) KAMLO DJOMO JOSETTE MORGANE (5).
(9) CHWABOH FLORISON NGWANUI (5).
(10) MANGUENGA TCHAMGOUE ATHINA BREL (4).
(11) YUFENYUY VIOLET SEEM (4).
(12) MVOMO NGUEMA SERGE ALAIN (4).
(13) KIM EMMANUEL DAVID (3).
(14) AFETIA MENGAINTOR NADINE (3).
(15) NGONGANG MANOURA HAISHATOU (3).

Passed in 2 Subjects: 25
(1) BEBONG ARIANE LETITIA (5).
(2) LEUKAM NGAMBOU CALEB JUNIOR (4).
(3) FOMUM ROSEI ANGWEI (4).
(4) TENECK MAURICE TEBECK (4).
(5) ABO ABDOUL NASSER (4).
(6) AMAMBO PROMISE PENUH (4).
(7) KAMDEM KOUAM MOREL (4).
(8) TATA MANKFU BELVALY (4).
(9) YOSSI MBALA DANIEL (4).
(10) BETAYENE NKAMA EMILIENNE GAELLE (3).
(11) TAMUFOR CONGRATE FRU (3).
(12) FONJI LESLIE FONJI (3).
(13) NGIDE MBONG BRINGSLY HALLE (3).
(14) NDIFOR TEDDY USONGO (3).
(15) KUM DENIS IHIMBRU (3).
(16) SHURI ZITA GARVEY (3).
(17) PRISCILLA ENJECK MBAH (2).
(18) AJIH JOSEPH MBAH (2).
(19) LAPA YEMELI BLONDELLE (2).
(20) CHI VANESSA NEH SUH (2).
(21) DZERLAMO ODETTE (2).
(22) OTANG VANHANDEL AKO (2).
(23) CHEHNWI AWEMU FERDINAND (2).
(24) MOUCHILI MANOUORE ROLANDE ANNITA (2).
(25) NYINGCHIA STELLA KWESHE (2).

Centre No: 12072 Douala II External
Regist: 148, Sat for 2 or more Subjects: 148, Passed: 66,
% Passed: 44.59, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) AJIA BLESSING NGANI (14).

Passed in 4 Subjects: 3
(1) FORSUH ANGWI (8).
(2) PAUL KONYUI ASHU (7).
(3) MBUH ROSTER TOMKEGHOO (6).

Passed in 3 Subjects: 25
(1) TSAGUE FOUENANG LAURENTINE LARISSA (9).
(2) NIA DJAKEU ANA’I’S (9).
(3) KANYIMI CYNTHIA YETU (8).
(4) ROMEO SEGGHA (8).
(5) ENOW FRANK TAKANG (7).
(6) NDOMGMO DONALD CABREL (7).
(7) FRU STANLEY NCHE (7).
(8) MARCELLINE WAI MAI (6).
(9) SONA SHARON SUME (6).
(10) AZANFACK ASTRIDE (6).
(11) SHU SHARON LUM (5).
(12) NGWANG COLLETTE KIBONG (5).
(13) ETOKE DIVINE ENAH (4).
(14) LAISIN CHANTAL TOMNYUY (4).
(15) BIH GENEVA NGWA (4).
(16) LAFEN MERADATU WIYKIYNYUY (4).
(17) SOUMELONG LAUREL FRANCK (4).
(18) MINDINE MINDINE AWAH (4).
(19) ESIM AKONOW FADEL (4).
(20) NGEH LIZETTE MUKOH (4).
(21) AWAH CONSTANTINE CHE (4).
(22) JAMES OKPORIE VUYOF OKORO (4).
(23) BESONG JAMES EBOT (4).
(24) BLANDINE ABANOU (3).
(25) NJENKA TCHANANG EMMANUELLE (3).

Passed in 2 Subjects: 37
(1) NOUNDJO BETTY-BROWN (4).
(2) GRACE EGESINGE (4).
(3) TINEN MBONGNOU WILFRED (4).
(4) LAMBOU MARIANTA TANGU (4).
(5) TACHE NORBERT NGONG (3).
(6) NYUYDZE SUNJO BERINE (3).
(7) NCHUKWI GLORY NJUNJU (3).
(8) NKOUE SIMON JEAN VIEUX (3).
(9) TABI DENIS EBOT (3).
(10) NTSE EMMANUEL (3).
(11) AKINTANTE JOY TEMITAYO (3).
(12) BIME SAVDATU DZESINYUY (3).
(13) ALIEN VERNYUY (3).
(14) MBOUTOU ALEXSIE (3).
(15) EBOUE MBWENZE KELLY CYRANE (3).
(16) NAH NZEBAH BRONHILDA (3).
(17) FOKOU CHILLIAN LACKERL LONTCHI (3).
(18) FEBI ANICET (3).
(19) NJANG NOELLA KWETOH (3).
(20) KARNGONG MIRABEL YUTI (2).
(21) NUMFOR STEPHEN NGWA (2).
(22) NGIRISHI KELVIN BANTAR (2).
(23) FONCHI SIRRI KABAA LINETTE BRIDE (2).
(24) NGWA FUH LIONEL (2).
(25) AMIN JENNISON ANU (2).
(26) PAM MOUNGNUTOU JULIENNE GRACE (2).
(27) PANGANG SOLANGE (2).
(28) AWAH EBENEZER NDANG (2).
(29) NGANGE ENUEL TATA (2).
(30) NFOR TANTO SYLVAIN (2).
(31) NGALIM HONORINE YENLA (2).
(32) MOFOR MANOAH MUTANGA (2).
(33) FULI EVAN WANCHU (2).
(34) NJI FIDELIS AWAH (2).
(35) NKONGHO COLLINS AGBOR (2).
(36) BERINYUY ANGILA (2).
(37) APONGPUH CONSTANT (2).

Centre No: 12073 Bonaberi Old Road External
Regist: 109, Sat for 2 or more Subjects: 109, Passed: 49,
% Passed: 44.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 1
(1) TAKANG LIMUNGA ALISON (16).

Passed in 4 Subjects: 4
(1) BONGSUIRU LEINYUY ROMARIC (10).
(2) EFANWA NANJI MARIE NOELLE (7).
(3) YENGI CARINE MUKEFEN (7).
(4) EBUA LILIAN EKEI (7).

Passed in 3 Subjects: 12
(1) NDONFACK PATRICK NJI (11).
(2) NKWUFUTH KUATE ROBERT (9).
(3) MACHIA WENDY LEILA (6).
(4) MEDE FENEH NZEWOH SONIA (6).
(5) EYVIND KLIMT BEBEY LOBE (5).
(6) SAKOU TCHEUTSOUNG ARNOLD JOEL (5).
(7) FAI ABIGAIL NKFUBU (5).
(8) TITSOP DAHENLA PAULE ALEXANDRE (5).
(9) EPOLE NGWESE JEANE MARTHE (4).
(10) SAB SINDOH SONITHA (4).
(11) AKONGNUI MURIEL ABIMNUI (3).
(12) NSAH VIBAN STEPHEN (3).

Passed in 2 Subjects: 32
(1) ENDAH COMFORT GAH (6).
(2) MUEBOUL ESSOUMBA ODILE (5).
(3) NJEH LYDIA ENEKE (4).
(4) ACHA SONITA MAFUA (4).
(5) NGWA THIERRY BRICE (4).
(6) EGBE TABI BRODON (4).
(7) MBAH HARRIETTE ABIFUH (3).
(8) NGHOTSOP DONGMO VIANIE LACAIN (3).
(9) NJIWAH VERANDHOL (3).
(10) NGASA LAURIS SIRI (3).
(11) YANIC MBETWO (3).
(12) NJOOH NEMATCHOUA MICHEL DIMITRI (3).
(13) MATHEUS ANABA CLOTILDE JOSEPHA (3).
(14) JABOSUNG EVERT FOMUNUNG (3).
(15) MEWOH NGU ALEXIE DESIRE (2).
(16) NDE KELLY PRIDE (2).
(17) TAKANG NELSON ARREY (2).
(18) DIBOUMBA A SOMBANG YOLAND LOCKLIND PELEGRINY (2).
(19) ITOE NOAMI ONGIE (2).
(20) WADINGA MACBRAIN LANGBAA NJI (2).
(21) EKANE ENYEGUE MISPA (2).
(22) NGABEN COLBERT MO-NGABEN MELANG (2).
(23) TOH`ASAH GODFRED MAINIMO (2).
(24) AKONGNWI RUDDY LIEMBUNWI (2).
(25) NJODET TCHOUKOUANSI LANDRY (2).
(26) MENGYENTOH PATIENCE (2).
(27) SAPLAGOU DZOUSSE CHARLY (2).
(28) BUNYUY JOHN JUNIOR (2).
(29) DONGMO DIKONGUE ALAIN MC-ARTHUR (2).
(30) AGBOR ESONG PAMELA EGBEYONG (2).
(31) EBOUELE GLORIA ETOH (2).
(32) TABOT ODILIA OJONG (2).

Centre No: 12074 Abuh External
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 12075 Binju-Nkambe External
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 10,
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 6
(1) SOIBU BAKARI (8).
(2) ABANDA ALPHONSE (5).
(3) FUNDAMU CONFIDENCE MBANGHAZIO (5).
(4) NKIMI IVOLINE VAPIO (5).
(5) STREGHTFIELD TONGWOH (4).
(6) GWASHI MUREEN (3).

Passed in 2 Subjects: 4
(1) NGABA CYNTHIA MAHSI (4).
(2) ASENGE CLAUDINE MBULI (2).
(3) BACHER ABDOULAHI (2).
(4) KONGNYU NELSON SARI (2).

Centre No: 12076 Esu External
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 1,
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 2 Subjects: 1
(1) ANTHONIA NWA CHU (2).

Centre No: 12077 Furu Awa External
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 0,
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Centre No: 12079 Mugheb – Nkwen External
Regist: 114, Sat for 2 or more Subjects: 113, Passed: 31,
% Passed: 27.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 5
(1) DENG METHUSELAH LOH (8).
(2) SHU CLAODETTE AYAH (7).
(3) PENAYE THERESE NKAFOR (5).
(4) NEMBO STEFANI NAYOH (5).
(5) NADESH NAHBILA BOBGA (4).

Passed in 3 Subjects: 7
(1) NDI GRAHAM NCHUKWI (13).
(2) NEBA BRAINDER NGUM (6).
(3) FON RAIZA BUGHEKE (5).
(4) SHEI ROSELINE NDZIBIP (5).
(5) MBINGONG PROSPER SEVIDZEM (4).
(6) FONYUY MARLVIN NOEL YUMO (4).
(7) MAWOH VEROLINE NYAKEFEYIN JOIY (3).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) FANWI BUICHI IRENE (4).
(2) AMEZI GLORY (3).
(3) NDIKAKA SERAPHINE GOLA (3).
(4) YEMENE CHOFOR NAFY (3).
(5) MAIMO BRANDON DZEKASHU (3).
(6) AMOUGOU FREDERIC DOMINIQUE (3).
(7) FUH MANKABI JEWEL (2).
(8) MOH -NWUNDAH EVELINE APONGNDE (2).
(9) MBUFONG DEREK NGIYEH (2).
(10) NZEFEH MICHAEL TATUH (2).
(11) CHI BELTINE NCHANG (2).
(12) GWAKSEH MARY-GOROTY KEBU (2).
(13) PIH VANESSA ACHEPALA (2).
(14) AMADOU HAMADOU (2).
(15) FAI NOVELA BERRYNYU K (2).
(16) VAKUNSE FLORA SAMA (2).
(17) SOBE CLIFF NJIKANG (2).
(18) WIRNKAR CHRISTABELLE KINYUY (2).
(19) DELPHINE NGUM AMBE (2).

Centre No: 12080 Nitob External
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 8,
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHU ERNEST ENKIA (10).

Passed in 3 Subjects: 4
(1) FRU BARRY FORBANG (9).
(2) MOSOH LOUIS KHAN (4).
(3) TUMASANG NGUM BLANCHE (3).
(4) NDAMUKONG COMFORT AKWA ENGONWEI (3).

Passed in 2 Subjects: 3
(1) CHO MAXWELL MBUYAH (3).
(2) TUMASANG KELLY AKWA (2).
(3) EZIA RAPHAEL AKAM (2).

Centre No: 12081 Bayelle-Nkwen External
Regist: 133, Sat for 2 or more Subjects: 132, Passed: 52,
% Passed: 39.39, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 5
(1) NDOH MARCELINE CHUFI (15).
(2) SHEBER UMAMA (14).
(3) LUKONG MARION LEILA (9).
(4) TALA BENITA SIRRI (6).
(5) LUKONG SAMIRATU KEHLA (6).

Passed in 3 Subjects: 18
(1) NDI BARI ASONYU (10).
(2) MUNGWA LILIAN FENUI (6).
(3) AMBESHI SILAS AKWANUI (6).
(4) SALAH MOMMETTE NANGE (5).
(5) FOUOGUE TCHOUALA GERALDOR (5).
(6) EKANE LARISA NTOH (5).
(7) AHUA DESMOND DESE (4).
(8) NGWA CHANCELINE BINWI (4).
(9) NSEKA VERONICA ESHI (4).
(10) WUYIKA CLOVIS NJUME (4).
(11) AWOH FRANKLINE AMBE (4).
(12) ATEM SUSAN AYUK (4).
(13) BINUE NOURA FORCHE (4).
(14) FORBI NISBEN AYEH (3).
(15) NSOH OLIVIA NKENYI (3).
(16) YEGHA MOHAMED GAMUH (3).
(17) NEMBO ANIK MASAN (3).
(18) CHAJU NADEGE (3).

Passed in 2 Subjects: 29
(1) MBOGHO VALERY NCHIMENYI (6).
(2) KABEREH VICTOR WEBUIN (4).
(3) NGA ABDUL KASIRU BONGDE-EM (4).
(4) KIMOH KILLIAN YONG (4).
(5) KUBAM MBUH WALTER (4).
(6) NDEMAFOR BELTUS NKEMNGU (4).
(7) ACHU TAMBA CHI (4).
(8) GABA JOEL NINGMUH (4).
(9) WANZIE GLENIS SIRRI (3).
(10) MAFAIN CYNTHIA NTFU (3).
(11) ERICA WAIYEU GWEH (3).
(12) NGWA CELINE MBULI (3).
(13) NGU CHRISTIAN WANKA (3).
(14) NGUM REXSON DANYING (3).
(15) KAMDEM CHOFOR YANAKISS (3).
(16) TOH ZUBULUM NGIEJUNBUEN (3).
(17) NYOHNULOH MELVINE YEJONG (3).
(18) VEJHESEH FRANCIS PHONCHU (3).
(19) MFOATAW GEORGE II (2).
(20) TA-A JIBRIL WIRNKAR (2).
(21) TSEMBA BELTHA NINGIEH (2).
(22) NKEBUIN ANESTA JAPYAH (2).
(23) PANGWOH BRAINDA SHIMEYI (2).
(24) TEFUNGWA YETEH EUGENIE (2).
(25) LEPAFO KAFFO ERIC (2).
(26) VUSHENG MILLANEE MOHVU (2).
(27) NCHE MIRANDA MANKAH (2).
(28) UKE LEONARD HANGEIOR (2).
(29) VEWANGSE SERAPHINE VESHIE (2).

Centre No: 12083 Motombolombo External
Regist: 106, Sat for 2 or more Subjects: 106, Passed: 38,
% Passed: 35.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 4
(1) AZIZ CYRIL AYUK NANJO (11).
(2) BUJI EPHESIAN NSHOM (9).
(3) ETAHEKWELLE BERTRAND METUGE (8).
(4) NGUICHA LOKENYE ANNA NEBOTA (5).

Passed in 3 Subjects: 15
(1) TANGWA AMOS-FORTUNE TAH (9).
(2) AKUME NDEH BLAISE CARINGNTON (8).
(3) AYOUK ETTA HELENE (8).
(4) CHINAS FELICIA NWACHUKWU ATU (7).
(5) FABRICE ANKANG (6).
(6) NZENGUNG CLAUDIA FOLEFAC (6).
(7) ETAROCK BORIS ENOH (4).
(8) UGWUMA LEVI NNAWUGWU (4).
(9) MBAH BERTRAND AKURO (4).
(10) MIRABEL BETANGA FOTAH (4).
(11) EYONG LEVIS TABE (4).
(12) SAMA BEGILIE FEH (3).
(13) LYONGA IKOME LYOMBE (3).
(14) NCHINE PAUL BENEDICT NCHINE (3).
(15) TANYI ABIGAIL NGUEDJEU (3).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) AKINYE DIVINE (7).
(2) AGBOR BERTRAND BISSONG (6).
(3) ATIBIA SERAPHINE CAROLINE (6).
(4) ANOH SYNTHIA AJECK (5).
(5) TANGWA TERRY NGANGSAR (4).
(6) NGORAN BETRAND SENYUY (4).
(7) NKWENTI VICTORINE BIH (4).
(8) IKOE REXZOLIVE MESEMBE (4).
(9) TOUTOU ESSOH BERTRAND (3).
(10) BELOLI MAKOKO MAGHERITA (3).
(11) OJONG CATHERINE BISONG (3).
(12) BADOH BABILA CARLSON (3).
(13) DOGO SONITA CHIAN (3).
(14) JAWEA KELVIN NAMANGE NJIE (3).
(15) NKONGHO CONSTANTINE DJON (2).
(16) MOKEBA ELIAS EBOKELLI (2).
(17) ESUNGE REMINA EPIE (2).
(18) MUKONG GEORGE CLEMENT (2).
(19) NTUNGWE CYRILLE NGABE (2).

Centre No: 12084 Bonadikombo External
Regist: 81, Sat for 2 or more Subjects: 81, Passed: 35,
% Passed: 43.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) AKORO EMMANUEL TANGNE (11).

Passed in 3 Subjects: 15
(1) WANITA KOUOH MARIE (8).
(2) ESUA MARTIN (7).
(3) ASAH BRIDGET KAH (7).
(4) SHARON NGONUI MABOUGHT (7).
(5) LONDO MARIAMA WETINYI (6).
(6) ICHU NELSON ICHU (6).
(7) SAKEM FABRICE (6).
(8) MUKETE ZACHEAUS NYOKEH (5).
(9) NGOUTANI CLINTON (5).
(10) CHU VOILET ENAM (5).
(11) NCHANJI MISPA NSIMI (4).
(12) DARELLE OBEN (3).
(13) MBEH CONFIDENCE SHAKA (3).
(14) EBOUKI ESSOMBE SOLANGE-AUDE (3).
(15) LIVENE PETER JACKAI (3).

Passed in 2 Subjects: 19
(1) ACHU SANGE EMMANUEL (6).
(2) AFUMBE BLESSING SANGHA (6).
(3) TANYI SYLVANUS ACHUO (5).
(4) ATANGABEL MERCY ANU (4).
(5) BRENDA BANGIE TATABOT (4).
(6) NAGAI MOMFOR STEPHANY (4).
(7) NDAH MIRANDA AMBO (3).
(8) EBAI-AGBOR LIZETTE AYA (3).
(9) TAMBU ARENTINA ETZU (3).
(10) NGUSOH JEMIMAH TAMINA (3).
(11) EKO RENE TONDO (3).
(12) PEFITEH CHRISTANA (3).
(13) LANGDJI SANDRIN MYALA (2).
(14) NGOULADJO NANGUE EDITH (2).
(15) WOYEN NIVES MARIE (2).
(16) DUAN ETOBE JULIET (2).
(17) ADONGHOKUM JOLLIPET AFUHMBOM SONG (2).
(18) KUM DESMOND MBONG (2).
(19) TIGA NOAH MARTINE (2).

Centre No: 12085 Barombi Kang External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 2,
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 1
(1) TANGIRI FELICIA LAKEH (4).

Passed in 2 Subjects: 1
(1) AJONGAKO GABRIEL ASONGANYI (6).

Centre No: 12086 Kumba T-Junction External
Regist: 160, Sat for 2 or more Subjects: 160, Passed: 48,
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) JUMBAM ALICE LEMNYUY (4).

Passed in 3 Subjects: 14
(1) ZONG DENIS CHE (7).
(2) MARYAM LADIDI SALIFU (6).
(3) NASUMBA ELIZABETH MARIKE (5).
(4) YUUN IRENE TATAH (5).
(5) KENDO MERCY EPHE (4).
(6) MBAH RADELLA ATAM (4).
(7) EYONG QUEENTER OLE (4).
(8) MOMBANGI EUGENE ESEME (4).
(9) EDAH BLANDINE ENDAH (4).
(10) AGWE MELANIE ANJUIWEH (3).
(11) MUKWELLE THERESIA PHEMBE (3).
(12) MANYOR MARLON MANYOR (3).
(13) ANDUH NADESH TIKU (3).
(14) EKOKO ESTHER NDUA (3).

Passed in 2 Subjects: 33
(1) SAKWE ALFRED BOKWE (6).
(2) ZITE DIEUDONNE PENG (4).
(3) NANA YANNICK NGAMI (4).
(4) CATHERINE ADJUAVIE WOLOWA (3).
(5) NANGIA BISMARK IYASSA (3).
(6) SAKWE MAGDALINE (3).
(7) MOFAKO JEAN CLAUDE MDUMBE (3).
(8) NDUM BRENDA AYOUNG (3).
(9) NNANE BLANCHE DIONE (3).
(10) MAFAYIM MINA (3).
(11) IKOMBE MARIE ABOKO (3).
(12) NGOE CHRISTINA BIE (3).
(13) MAFOR DENISE (2).
(14) FREH SONITA TABONG (2).
(15) MOLUA HARISON EKWENI (2).
(16) ETONDI MEBOKA EUNICE (2).
(17) BAH VANNESSA AYEN (2).
(18) MENSAH SUNSHINE ETONGWE (2).
(19) SAKWE FRANKLINE FEMO (2).
(20) LOH HUBERTH WAINFIEN (2).
(21) EBOT EBANGA LOURETA (2).
(22) ITOE AGNES BOKUME (2).
(23) ENONGENEMADE DOLLY-ANN (2).
(24) MOTOMBALE NEBENE DAMIAN (2).
(25) AUGUSTINE NAMWENI ELINGE (2).
(26) APPEH SWANZY NCHI (2).
(27) TABE LOVIDA AYUKNDIP (2).
(28) WINIFRED YUO EBUA (2).
(29) EKALE CHRISTINE NSUME (2).
(30) AYUK ALICE ATEM (2).
(31) NJONGANG NKWENDA STEPHIN MARTIAL (2).
(32) BESONG KINGSLEY ENOW (2).
(33) TANYI DINANI NFOR (2).

Centre No: 12087 Fiango – Ekemue External
Regist: 58, Sat for 2 or more Subjects: 58, Passed: 14,
% Passed: 24.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 3 Subjects: 5
(1) FONJOCK SATCHIE JEFFERSON COLBY (12).
(2) MBOE RACHAEL UKE (8).
(3) WANTUA DANIEL KONYUI (7).
(4) HASLA BIMI (4).
(5) EHOGGE COLLINS MEGGALLE (4).

Passed in 2 Subjects: 9
(1) LANG MONTANA MBIKU (7).
(2) EJAH MARY ARREY (3).
(3) LECHINDEM CYNTHIA – BECKY (3).
(4) NKAFU GILDA NKENGAFAC (2).
(5) EYONG BIKI BELDIN (2).
(6) NDUKONG PILATE WIRNYU (2).
(7) ASONGANYI MATHEW MBEMOH (2).
(8) EKALE ROLAND NENE (2).
(9) MOTABO MELOVE (2).

Centre No: 12088 Banengo External
Regist: 92, Sat for 2 or more Subjects: 91, Passed: 39,
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 5 Subjects: 2
(1) CHESSEUH FOUTCHOM PAMELA INGRID (18).
(2) ARREY – ETTA AGNES AYUKMANDA (17).

Passed in 4 Subjects: 3
(1) TONLIO ZAMBOU MARLEEN GUENAELLE (8).
(2) NAYAH NADINE AKONG (8).
(3) JAM WATTY NAYAH (7).

Passed in 3 Subjects: 13
(1) BOUFIN MEGANE HILARY (9).
(2) JEANITA MONTHE (9).
(3) NGWA ANIEMBOM BOWENA (9).
(4) TALOM KAKE WILLIAMS FARADAY (6).
(5) KLINSMAN AYUK – BESONG ENOW (6).
(6) YOUDOM MAMBOU ROCAR KEVIN (5).
(7) GOMSI KENNE CARTIS (5).
(8) BILKISSOU AHMADOU (5).
(9) NGAMO TANKO SONIA (5).
(10) WOUAFO TALLA JEAN GAEL (4).
(11) KOUAM DZUMDJO HELEODORE (4).
(12) KINDO DIANE KWE (3).
(13) KAMTO MOUMIE BRICE BOLANNE (3).

Passed in 2 Subjects: 21
(1) ABOULE GBAYANGA ROMARIC (6).
(2) AYEH NESTOR NTOH (6).
(3) ETAGUEU MOUKAM STEPHANE (5).
(4) BINTA KEMOGNE YEMSI ROYS (4).
(5) MBOLUEH NADEGE NGIE (4).
(6) FOWA ZOFACK RUSSELL (4).
(7) NCHOPOH KWANGSOH JERFFESON (4).
(8) YOUDOM SIMEU KELYAN (3).
(9) NJAMPA NANKAP EMMANUEL RUFIN (3).
(10) SHEY BONGKO NYSON PRINCEWILL (3).
(11) DJOMNANG BRICE SUREL (3).
(12) ASSONNA NDON MANGA GUY JUNIOR (3).
(13) TCHONG MOSES FUEH (3).
(14) NGOE EMMEACULATE WINDE (3).
(15) GUIKOUO NKOUOKAM HYPOLITE (2).
(16) NJIMOU TONKE DANIELLE LIDWINE (2).
(17) FOUEJO EMERANCE BLONDELLE (2).
(18) LONTSIE ZANGUEMENE ROSINE (2).
(19) TINDO FOPI CENDRA FELICIA (2).
(20) TOGUEM PIERRE ROMAIN (2).
(21) MBIENKOUO KOUANKEP ESTHER DIOR (2).

Centre No: 12089 Gouache External
Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed: 12,
% Passed: 35.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATEAZE ZENCHA NERISSA (12).

Passed in 3 Subjects: 3
(1) NGUEPI TEMGOUA LEINDA EPIPHANIE (7).
(2) GEMUH GRACE (6).
(3) WARA ENGWARI JUDITH (4).

Passed in 2 Subjects: 8
(1) FAITH ENJEI FON (6).
(2) NGONG NJUA FRANCIS (4).
(3) GENEVIEVE ANGASEH FONYI (4).
(4) AMAH TCHIEDTOUO GAELLE (3).
(5) GWAABE BELYDA BISANGA (2).
(6) EBUA CALISTA SIH (2).
(7) KENGNE NZUPIAP BORIL MARTIAL (2).
(8) AGWO DESMOND NYAMBOD (2).

Centre No: 12099 Christ the King Anglo-Saxon Boarding College Yaounde
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 18,
% Passed: 69.23, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)

Passed in 4 Subjects: 1
(1) TCHUENKAM GARCIA TRESOR (7).

Passed in 3 Subjects: 8
(1) FONYE ELSIE KEH (9).
(2) NKOUONJOM NGOS ABDEL JORDAN (8).
(3) NKOUONJOM MATEPAPOUO NTOUBOU AICHA AMIDA (8).
(4) BAKMUH LABAN NJUPMI (7).
(5) SACDEUH TALLA EMMANUEL JUNIOR (6).
(6) ESSANEME NDJITSE MARIE ANGE (6).
(7) TAKEM ESTHER TABENOW (5).
(8) HESSING BATCHOUT LIONEL (3).

Passed in 2 Subjects: 9
(1) NGONO HUGUETTE LEATITIA (7).
(2) MOHAMMADOU SANOUSSI (6).
(3) EYENGA RIGOBERT YVAN (6).
(4) WOHPONGHA GILIENNE (5).
(5) KUETCHE NZOKOU ARNOLD JUNIOR (4).
(6) DOKNA ADAMOU LUC RODRIGUE (3).
(7) TATSING DEFFO DELMAS AXEL (3).
(8) AFEUTIO FOUAGUEM DAYES BRANDON (2).
(9) GANJE AMSTRONG KINGANG (2).

About the author

Deckson N.

21 Comments

Leave a Comment

Please wait...

Subscribe to our site and be Informed!

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.